LAJMI I FUNDIT:

Një djalosh e bleu Rolls Royce-n e aksidentuar të Rashford për ta rinovuar – por lojtari e lë ‘gojëhapur’

Një djalosh e bleu Rolls Royce-n e aksidentuar të Rashford për ta rinovuar – por lojtari e lë ‘gojëhapur’

Rolls Royce i aksidentuar i Marcus Rashford u ble nga një YouTuber, por ylli i Manchester United i dha atij një dorë kur ai u përpoq ta rinovonte atë.

Në shtator, anglezi u përfshi në një aksident automobilistik duke u larguar nga Carrington.


As Rashford dhe as shoferi tjetër, një grua e moshuar, nuk u lënduan nga përplasja dhe nuk kërkohej ambulancë.

Megjithatë, makina mbi 700,00 eurosh u la në një rrëmujë absolute dhe kështu duhej të tërhiqej nga karrotreci.

Më pas u shit në internet në një ankand, me automjetin, një Mansory Black Badge Wraith special, duke shkuar për 200,000 euro.

Kishte më pak se 160 mijë kilometra në të, por dëmi ishte në të gjithë makinën, duke përfshirë anët, pjesën e poshtme dhe më shumë.

Me shumë gërvishtje dhe shkatërrime, ishte një punë e vështirë për Mat Armstrong që ta rinovonte atë.

Megjithatë, pasi videoja e tij e parë për blerjen e makinës u bë virale dhe mblodhi 5.3 milionë shikime, Rashford ishte vënë në dijeni dhe ekipi i tij ra në kontakt.

Aty shkruhej: “Përshëndetje, unë merrem me të gjitha makinat nga Marcus, besoj se kemi ende disa pjesë nga makina që mund të të duhen, mund të kemi çelësin rezervë v5 dhe disa pjesë të tjera nga momenti kur makina u rikuperua. Ne kemi gjithashtu kodin fantazmë dhe informacionin e gjurmuesit nëse dëshironi që t’jua dërgojmë?”.

Mat, i cili nuk kishte punuar kurrë më parë në një Rolls Royce, pranoi dhe përfundoi duke iu dhënë një bollëk pjesësh të makinës të cilat kishin qenë të mbyllura.

Ato përfshinin një çantë Mansory dhe mbulesë makine, dyshekë për dysheme dhe pjesë tjera të Mansory, një grilë rrethuese Mansory, një grilë të përparme Rolls Royce, kapak rrotash dhe pjesë të tjera.

Në një video të gjatë , Mat tha: “Dua të falënderoj skuadrën e Rashford që na dha të gjitha këto pjesë. Na kurseu kaq shumë para”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori