Ponte Prizreni e nis me fitore ndaj Lipjanit pjesën e dytë të sezonit

(Foto: KB” PONTE - Prizreni”)

Ponte Prizreni ka regjistruar fitore (101-74) në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Lipjanit, e vlefshme për pjesën e dytë të sezonit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Prizrenasit e nisën më mirë takimin që në çerekun e parë të sfidës, të cilën e fituan me katër pikë epërsi (17:21).

Loja e mirë e tyre vazhdoi edhe në dhjetëminutëshin e dytë (20:29) për ta ngritur më shumë epërsinë para se të shkonin në pushim.

Superliga e Kosovës në basketboll
Lexo po ashtu Superliga e Kosovës në basketboll

Lipjani u përpoq të kthehej në çerekun e tretë mirëpo nuk ia doli, pasi shënoi vetëm 20 pikë kundrejt 21 pikëve të kundërshtarit.

Ndërsa në fraksionin e fundit, Ponte u tregua skuadër shumë më bindëse duke i shënuar 30 pikë, derisa Lipjani vetëm 17.

Kjo është fitorja e gjashtë e Ponte Prizrenit këtë edicion, ndërsa i ka regjistruar edhe nëntë humbje dhe mban vendin e pestë në tabelë.

Për Lipjanin ishte humbja e 13-të, kurse i ka regjistruar vetëm dy fitore dhe mban vendin e shtatë në tabelë. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe