LAJMI I FUNDIT:

KB Lipjani

53 Artikuj

Përfundojnë garat e rregullta në Ligën e Parë, caktohen gjysmëfinalistët

Përfundojnë garat e rregullta në Ligën e Parë, caktohen gjysmëfinalistët

Basketboll
Duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll

Duelet e xhiros së 16-të në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Liga e Parë në basketboll, sfidat e xhiros së 15-të

Liga e Parë në basketboll, sfidat e xhiros së 15-të

Basketboll
Përballje interesante në Ligën e Parë në basketboll

Përballje interesante në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Liga e Parë në basketboll: Stinori pranveror fillon me derbin mes Dritës dhe AS Prishtinës

Liga e Parë në basketboll: Stinori pranveror fillon me derbin mes Dritës dhe AS Prishtinës

Basketboll
Drita fiton derbin ndaj Istogut në Ligën e Parë në basketboll

Drita fiton derbin ndaj Istogut në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Istogu fiton sfidën kryesore në Ligën e Parë në basketboll

Istogu fiton sfidën kryesore në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Liga e Parë në basketboll: RC Cola Drita fiton derbin, AS Prishtina vazhdon me fitore

Liga e Parë në basketboll: RC Cola Drita fiton derbin, AS Prishtina vazhdon me fitore

Basketboll
Favoritët regjistrojnë fitore në Ligën e Parë në basketboll

Favoritët regjistrojnë fitore në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
Përballje interesante në Ligën e Parë në basketboll

Përballje interesante në Ligën e Parë në basketboll

Basketboll
FBK vendos që Lipjanin dhe Feronikelin t’i largojë nga Superliga – Vëllaznimi rikthehet në elitë, Trepça luan play-out

FBK vendos që Lipjanin dhe Feronikelin t’i largojë nga Superliga – Vëllaznimi rikthehet në elitë, Trepça luan play-out

Basketboll
Lipjani shënon fitoren e dytë në Superligë, triumfon në udhëtim te Feronikeli

Lipjani shënon fitoren e dytë në Superligë, triumfon në udhëtim te Feronikeli

Super Liga
Sigal Prishtina triumfon ndaj Lipjanit

Sigal Prishtina triumfon ndaj Lipjanit

Super Liga
Fitore e lehtë e Pejës ndaj Lipjanit

Fitore e lehtë e Pejës ndaj Lipjanit

Super Liga
Ponte Prizreni fiton me 20 pikë epërsi ndaj Lipjanit

Ponte Prizreni fiton me 20 pikë epërsi ndaj Lipjanit

Super Liga
Ylli triumfon ndaj Lipjanit

Ylli triumfon ndaj Lipjanit

Basketboll
Mbyllet afati kalimtar në basketbollin e Kosovës – këto janë të gjitha transferimet e bëra

Mbyllet afati kalimtar në basketbollin e Kosovës – këto janë të gjitha transferimet e bëra

Super Liga
Peja fiton me rezultat bindës ndaj Lipjanit

Peja fiton me rezultat bindës ndaj Lipjanit

Basketboll
Rahoveci vazhdon me fitore, mposht Lipjanin me rezultat bindës

Rahoveci vazhdon me fitore, mposht Lipjanin me rezultat bindës

Basketboll
Fitorja e dytë e KB Feronikelit, mposht Lipjanin

Fitorja e dytë e KB Feronikelit, mposht Lipjanin

Super Liga
Prishtina vazhdon me fitore, triumfon te Lipjani

Prishtina vazhdon me fitore, triumfon te Lipjani

Super Liga
Triumf i radhës për Pejën, mposht Lipjanin në “Karagaçi”

Triumf i radhës për Pejën, mposht Lipjanin në “Karagaçi”

Super Liga
Ponte Prizreni fiton kundër Lipjanit

Ponte Prizreni fiton kundër Lipjanit

Super Liga
Në mesjavë zhvillohen tri ndeshje të Superligës së Kosovës në basketboll

Në mesjavë zhvillohen tri ndeshje të Superligës së Kosovës në basketboll

Super Liga