Juventus perfekt, mposht Bolognan dhe merr fitoren e gjashtë me radhë në Serie A

TURIN, ITALY - SEPTEMBER 26: Paulo Dybala of Juventus FC celebrates with his team-mates after scoring the opening goal during the Serie A match between Juventus and Bologna FC at Allianz Stadium on September 26, 2018 in Turin, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë fitore, duke arritur në kuotën e 18 pikëve në start të kampionatit.

Juventusi nuk njeh kundërshtar dhe viktima e radhës ishte Bologna.

Në fakt Juventusin e mbylli ndeshjen që në minutat e para duke shënuar dy herë brenda një kohë të shkurtër.

Fillimisht shënoi Paolo Dybala në minutën e 11-të një super gol.

Paulo Dybala . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Pas tij nuk vonoi shumë dhe shënoi edhe Matuidi për ta dërguar rezultatin në 2-0.

Në pjesën e parë edhe pse kishte shumë raste Juventusi nuk shënoi më.

Njëjtë shkoi edhe pjesa e dytë, ku Zonja e Vjetër  rrezikoi disa herë portën kundërshtare.

Rodrigo Bentancur . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Dylbala, Ronaldo e Pjanic rrezikuan, por pa sukses.

Juventusi në ndeshjen e ardhës e pret Napolin që është në vendin e dytë me tri pikë më pak. /Telegrafi/

Inzaghi gëzon tifozët e Interit me transfeirmin e ri: Po, ai ka nënshkruar me ne

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Xavi me deklaratë absurde: Ishim superiorë këtë edicion ndaj Gironës dhe Real Madridit

Chelsea me ofertë të parefuzueshme për Napolin, para dhe një yll për Victor Osimhen

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1