Bayerni fiton në udhëtim ndaj Sevillas

(Foto: Getty Images)

Me rezultat 2-1, Bayern Munichu ka fituar përballë Sevillas në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Roman Sanchez Pizjuan.

Nikoqirët shënuan të parët me anë të Pablo Sarabias, i cili pranoi një top të mirë në zonë nga Sergio Escudero dhe realizoi (31′).

Goli i barazimit ishte një autogol i realizuar nga Jesus Navas (37′) dhe me shifra identike skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, Thiago Alcantara e përmbysi rezultatin me një gol të shënuar me kokë (68′), pas asistimit nga Franck Ribery.

Të dyja skuadrat i patën rastet e tyre deri në mbyllje të takimit, mirëpo nuk u shënuan gola të tjerë.

Ky rezultat e favorizon Bayern Munichun për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, pasi në ndeshjen kthyese luan para tifozëve të vet.

Takimi tjetër ndërmjet bavarezëve dhe andaluzianëve zhvillohet në javën e ardhshme (11 prill) në Allianz Arena. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe