Lazio kalon në finale të Kupës, Roma largohet edhe nga një garë (Video)

Lazio kalon në finale të Kupës, Roma largohet edhe nga një garë  (Video)

Lazio ka kaluar në finale të Kupës së Italisë duke e eliminuar Romën edhe pse kjo e fundit fitoi 3-2, ndërsa tashmë pret ta mësoj kundërshtarin nga ndeshja Napoli – Juventus.

Derbi i Romës u mbyll me rezultat 32 në të mirë të Romës, ndërsa rezultati i përgjithshëm në dy ndeshje ishte 4-3 në të mirë të Lazios.

Ndeshja filloi më mirë për Romën, që kishte rast të mirë në minutën e 3-të me Edin Dzekon.

Në minutën e 20-të provoi edhe Stephan El Shaaraëy, por në vend ishte Thomas Strakosha.

Por Lazio në rastin e saj të parë arriti të shënojë. Këtë e bëri mesfushori Sergej Milinkovic-Savic në minutën e 37-të.

Por Roma reagoi para fundit të pjesës së parë me El Shaarawy që barazoi në 1-1.

Pjesa e dytë nisi me një Romë agresive, por që nuk mundi të shënojë.

Këtë gjë e bëri Lazio me Ciro Immobilen në minutën e 56-të. Sulmuesi morri një top nga mesfusha dhe i vetëm më portierin shënoi për 2-1.

Roma reagoi përsëri shpejtë me golin e Salah (2-2), i cili shënoi pas një topi të kthyer nga shtylla e goditur nga  El Shaarawy.

Romakët provuan deri në fund dhe arritën ta gjejnë golin me Salah në minutë e fundit të ndeshjes.

Roma mbetet të koncentrohet vetëm në kampionat ku është gjashtë pikë pas Juventusit dhe rrezikon të mbetet pa trofe këtë vit. /Telegrafi/