Nëntë minutat final: Nga gjuajta e lirë e Neymarit, deri te goli i Robertos (Video)

Barcelona fitoi ndaj Paris Saint Germainit në ndeshjen e kthimit në Camp Nou me rezultat 6-1 dhe u kualifikua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

I gjithë rikthimi filloi në minutën e 88-të kur Neymar shënoi mjeshtërisht nga gjuajta e lirë.

Lexo po ashtu Ter Stegen, heroi nën hije i fitores historike të Barcelonës ndaj PSG-së (Foto/Video)

Braziliani shënoi edhe një herë në 90’+1 për rezultatin 5-1, por këtë herë nga pika e bardhë.

I disponuari për lojë asistoi te goli i Sergi Robertos në minutën e 95-të dhe në këtë mënyrë Barcelona vazhdoi tutje.

Të gjitha këto i keni të përmbledhura në videon e mëposhtme, ku përfshihen edhe festimet e golave. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin