Reali humb nga Sevillas, por mbetët në krye (Video)

Real Madridi ka humbur ndaj Sevillas me rezultat 2-1 në javën e 18-të të La Ligas.

Ishte një ndeshje me raste nga të dy anët, por vendasit në pjesën e dytë dukeshin më të motivuar për lojë.

Pjesa e parë ishte pa gola, por me dy raste të Cristiano Ronaldos. E dyta filloi me rastin e Wissam Ben Yedd, por Keylor Navas shpëtoi Los Blancos.

Në minutën e 66-të gjyqtari kryesor akordoi penallti për mysafirët dhe ishte Cristiano Ronaldo ai që e shndërroi në gol.

Pas 20-të minutash Sergoi Ramos shënoi në autogol, ndërsa në minutat shtesë shënoi i sapoardhuri Stevan Jovetic dhe me rezultat 2-1 përfundoi gjithçka.

Reali vazhdon në krye me 40 pikë, apo dy më pak se Barcelona, e cila ka një ndeshje më shumë. Kurse Sevilla ngjitet në pozitën e dytë me 39 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Los Blancos është kundër Malgas, ndërsa Sevilla udhëton te Osasuna. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit