Chelsea nuk ndalet, mposht edhe Stoke Cityn (Video)

Chelsea ka shënuar edhe fitoren e 13-të radhazi në Ligën Premier, duke mposhtur kësaj radhe Stoke Cityn me rezultat 4-2.

Pjesa e parë e takimit foli e gjitha në të mirë të vendasve, të cilët krijuan sulme të pareshtura drejt portës së Stoke Cityt.

Megjithatë, u desh të presim minutën e 34-të për të parë golin e parë në këtë takim, i cili u shënua nga Gary Cahill nga afërsia dhe me epërsinë prej 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Festa e Cahill së bashku me Luizin

Në pjesën e dytë loja ishte më e gjallë dhe këtë e dëshmon goli i barazimit nga Stoke City, i cili u shënua nga Martins Indi, ende pa kaluar minuta e parë e kësaj pjese.

Chelsea nuk u pajtua me këtë rezultat dhe u hodh në sulm ku gjeti shpejt golin e epërsisë me anë të Willian, i cili shënoi një gol të bukur në minutën e 57-të pas asistimit të epërsisë.

Edhe Willian zgjodhi Luizin për të festuar

Por, ishin Stoke City që barazuar prapë me anë të sulmuesit Peter Crouch që shënoi nga afërsia në minutën e 64-të dhe barazoi në 2-2 rezultatin.

Festa e Stoke Cityt pas golit të barazimit të shënuar nga Crouch

Ky barazim nuk i kënaqi aspak ‘Blutë’ që u vërsulen dhe gjeten shpejt golin e epërsisë përsëri më anë të Willian që shënoi vetëm një minutë më vonë.

Në vazhdim të takimit skuadra e Contes gjeti edhe golin e katërt dhe të qetësisë me anë të sulmuesit, Diego Costa, dhe me golin e spanjollit përfundoi ndeshja me fitoren 4-2 të Chelseat.

Pamje teksa topi përfundon në portë pas goditjes së Costas

Pas kësaj fitore, Chelsea forcon kreun me 49 pikë dhe javën e ardhshme luan në udhëtim ndaj Tottenhamit, ndërsa Stoke renditen në vendin e 14-të me 21 pikë dhe e pret në shtëpi Watfordin. /Telegrafi/

Miliona euro pagë dhe bashkëlojtar me yjet francezë - Mario Mitaj drejt Al Ittihadit

Real Madridi kishte vetëm dy objektiva të tjerë në verë - kishte arsye të forta pse u tërhoq

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Stadiumi

Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur në ndeshjen hapëse të Kosovës ndaj Rumanisë

Roy Keane parashikon në cilën pozitë do të përfundojë Man Utd pas humbjes ndaj Liverpoolit