LAJMI I FUNDIT:

Stoke City

400 Artikuj

Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Xherdan Shaqiri me intervistë emocionale për Guardian – flet për luftën në Kosovë dhe karriera e tij në futboll

Ligat tjera
Anis Mehmeti futet në minutat e fundit dhe i dhuron fitoren Bristol Cityt

Anis Mehmeti futet në minutat e fundit dhe i dhuron fitoren Bristol Cityt

Ligat tjera
Zyrtare: Bersant Celina kalon te Stoke City

Zyrtare: Bersant Celina kalon te Stoke City

Ligat tjera
Bersant Celina nënshkruan me Stoke Cityn?

Bersant Celina nënshkruan me Stoke Cityn?

Ndërkombëtare
Ish-ylli i Ligës Premier shpallet i bankrotuar

Ish-ylli i Ligës Premier shpallet i bankrotuar

Premier League
Tifozët mbeten të befasuar në mediat sociale kur panë se për kë po luan ish-lojtari i Manchester Cityt

Tifozët mbeten të befasuar në mediat sociale kur panë se për kë po luan ish-lojtari i Manchester Cityt

Premier League
Ish-sulmuesi i njohur, John Carew dënohet me 14 muaj burg

Ish-sulmuesi i njohur, John Carew dënohet me 14 muaj burg

Premier League
Stoke City dhe Kasimpasa vihen pas Bersant Celinës

Stoke City dhe Kasimpasa vihen pas Bersant Celinës

Ligat tjera
Dikur Man City paguante 32 milionë për të – Wilfried Bony bëhet me klub të ri pas 505 ditësh pa luajtur futboll

Dikur Man City paguante 32 milionë për të – Wilfried Bony bëhet me klub të ri pas 505 ditësh pa luajtur futboll

Ligat tjera
Si i humbi Firmino 45 mijë funte, duke e lënë Manen të shënonte

Si i humbi Firmino 45 mijë funte, duke e lënë Manen të shënonte

Premier League
Rrëfimi i Van Ginkel pas 983 ditëve të sëmundjes: Futbolli nuk kishte rëndësi, kam mundur të mos ec më kurrë

Rrëfimi i Van Ginkel pas 983 ditëve të sëmundjes: Futbolli nuk kishte rëndësi, kam mundur të mos ec më kurrë

Ndërkombëtare
Shorti i çerekfinaleve të EFL Cup: Arsenali përballë Manchester Cityt

Shorti i çerekfinaleve të EFL Cup: Arsenali përballë Manchester Cityt

Ndërkombëtare
Zyrtare: John Obi Mikel rikthehet në Angli, i bashkohet Stoke Cityt

Zyrtare: John Obi Mikel rikthehet në Angli, i bashkohet Stoke Cityt

Premier League
Choupo-Moting befason të gjithë, nga Championship në hero të Ligës së Kampionëve

Choupo-Moting befason të gjithë, nga Championship në hero të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Nga Schmeichel te Friedel, këta janë pesë portierët e vetëm që kanë shënuar gola në histori të Ligës Premier

Nga Schmeichel te Friedel, këta janë pesë portierët e vetëm që kanë shënuar gola në histori të Ligës Premier

Premier League
Zbulohen pagat nga Championshipi i Anglisë: Shuma që fiton stafit teknik atje, janë të ‘çmendura’

Zbulohen pagat nga Championshipi i Anglisë: Shuma që fiton stafit teknik atje, janë të ‘çmendura’

Ndërkombëtare
Emisionin i njohur anglez “Monday Night Football” zgjedh 10 golat më të mirë të bukur në Ligën Premier në dekadën e fundit – nuk mungon perla e Pajtim Kasamit

Emisionin i njohur anglez “Monday Night Football” zgjedh 10 golat më të mirë të bukur në Ligën Premier në dekadën e fundit – nuk mungon perla e Pajtim Kasamit

Premier League
Crouch: Shaqiri është shumë i talentuar dhe e bën ndryshimin në lojë, por Klopp nuk i beson

Crouch: Shaqiri është shumë i talentuar dhe e bën ndryshimin në lojë, por Klopp nuk i beson

Premier League
Klubet angleze që kanë shitur më shumë fanella deri më tani – prinë Liverpooli, befason Huddersfield

Klubet angleze që kanë shitur më shumë fanella deri më tani – prinë Liverpooli, befason Huddersfield

Premier League
Zyrtare: Liam Delap transferimi i katërt i Citizens

Zyrtare: Liam Delap transferimi i katërt i Citizens

Premier League
‘Trajtoje me kujdes, ai bën gjithçka për ty’: Bleacher Report për karrierën e Xherdan Shaqirit, nga fillimi deri më tani dhe raportet me trajnerët

‘Trajtoje me kujdes, ai bën gjithçka për ty’: Bleacher Report për karrierën e Xherdan Shaqirit, nga fillimi deri më tani dhe raportet me trajnerët

Premier League
Charlie Adam i bie pishman që kritikoi Shaqirin: Bravo i qoftë, ka bërë mirë me Liverpoolin

Charlie Adam i bie pishman që kritikoi Shaqirin: Bravo i qoftë, ka bërë mirë me Liverpoolin

Premier League
Messi i përgjigjet në mënyrë fantastike pyetjes së famshme: “A mund t’ia dilte ai në një natë të ftohtë në Stoke?”

Messi i përgjigjet në mënyrë fantastike pyetjes së famshme: “A mund t’ia dilte ai në një natë të ftohtë në Stoke?”

La Liga
Shaqiri flet për kritikat e Adamit: E ka nga xhelozia – unë shënoja gola në ndeshje të vështira, ai merrte kartonë të kuq 

Shaqiri flet për kritikat e Adamit: E ka nga xhelozia – unë shënoja gola në ndeshje të vështira, ai merrte kartonë të kuq 

Premier League