Atletico siguron biletën për finalen e Milanos (Video)

Atletico Madridi është finalisti i parë, edhe pse humbi në ndeshjen e dytë ndaj Bayer Munichut me rezultat 2-1.

Rezultati i përgjithshëm ishte 2-2, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar 1-0 në të mirë të madrilenëve dhe klubi spanjoll kualifikohet falë golit në terren mysafir.

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 31-të nga Xabi Alonso, i cili shënoi nga gjuajta e lirë pas një devijimi nga Jose Gimenez.

FC+Bayern+Muenchen+v+Club+Atletico+de+Madrid+Ip9lpmTaE8Ux

Tri minuta më vonë bavarezët humbën një penalti, pasi goditja e Thomas Muller u prit nga portieri slloven, Jan Oblak.

Goli i barazimit erdhi nga Antoine Griezmann, i cili shënoi pas një asistimi të bukur nga Fernando Torres.

FC+Bayern+Muenchen+v+Club+Atletico+de+Madrid+nDprn3G2EMGx

Bayerni kaloi në epërsi në minutën e 74, pasi Robert Lewandowski shënoi me kokë pas asistimit nga Arturo Vidal.

Robert+Lewandowski+FC+Bayern+Muenchen+v+Club+OlxaEjBYqblx

Ndeshja u bë edhe më emocionuese kur Fernando Torres dështoi nga pika e bardhë pas dhjetë minutash.

Atletico Madridi kështu kualifikohet për finalen e Milanos, ku pret fituesin e ndeshjes Real Madrid-Manchester City. /Telegrafi/

Xabi Alonso shënon nga gjuajta e lirë.

Posted by Telegrafi Sport on Tuesday, 3 May 2016

1-1: Barazon Atlético de Madrid, shënon Antoine Griezmann.

2-1: Robert Lewandowski shënon, rritet shpresa e FC Bayern München për t’u kualifikuar në finale.

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë