0Shares

Deputeti i LSDM-se dhe akademiku, Ferid Muhiq në emision kushtuar referendumit në Turqi ka folur edhe për rolin e presidentit Gjorge Ivanov në Maqedoni, duke e cituar atë vetëm si qytetar të Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Qytetari Ivanov e shkel Kushtetutën, një herë e jep mandatin për një parti që nuk ka shumicë parlamentare dhe një herë nuk e jep për partinë që ka shumicë. Pastaj kërkon kushte prej 61 nënshkrimesh, dhe pastaj përsëri kërkon kushte. Ai është sulltan, në kuptimin negativ të fjalës.” tha në emisionin Click Plus, në Tv21. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)