0Shares

Dan Skelton dhe vëllai tij Harry, e kanë bërë një garë të pazakontë mes veturës dhe kalit.

Derisa njëri ishte prapa timonit të makinës SUV, tjetri kalëronte për të arritur deri te caku, transmeton Telegrafi.

Videoja e postuar më poshtë e tregon garën mes modelit Levante që ka 275 kuajfuqi dhe arrin 230 kilometra në orë, si dhe kafshën – me një kuajfuqi – që nuk mund të vrapojë më shumë se 70 kilometra në orë.

Megjithëse shifrat flasin ndryshe, forma se si përfundoi gara është mjaft befasuese. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)