LAJMI I FUNDIT:
Porsche prezanton logon “e re” përpara lansimit të “veturës së saj sportive të së ardhmes”

Porsche prezanton logon “e re” përpara lansimit të “veturës së saj sportive të së ardhmes”

Auto Lajme
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto Lajme
Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari – pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari – pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Auto Lajme
Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë ‘u ngjit’ mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë ‘u ngjit’ mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Auto Lajme
Elon Musk bën udhëtimin e parë në Kinë në më shumë se tre vjet, zgjerimi i Tesla-s në fokus

Elon Musk bën udhëtimin e parë në Kinë në më shumë se tre vjet, zgjerimi i Tesla-s në fokus

Auto Lajme
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto Lajme
Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Auto Lajme
Projekti i ri: Range Rover Velar po vjen në versionin elektrik

Projekti i ri: Range Rover Velar po vjen në versionin elektrik

Auto Lajme
Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

Porsche zbulon dy modele të reja të “biçikletave elektrike” – çmimi do të jetë befasues

EVs
Tacoma 2024 i Toyota-s është testuar në terrene të vështira

Tacoma 2024 i Toyota-s është testuar në terrene të vështira

Auto Lajme
Një kompani startup suedeze dëshiron të ofrojë makina të vogla që pritet të kushtojnë 11,000 dollarë

Një kompani startup suedeze dëshiron të ofrojë makina të vogla që pritet të kushtojnë 11,000 dollarë

EVs
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë “i papërlyer”, i lënë në një garazh për 20 vjet – pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë “i papërlyer”, i lënë në një garazh për 20 vjet – pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto Lajme
Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Vetura e parë e Aston Martin DB12 u shit për 1.6 milion dollarë

Auto Lajme
Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Porsche do të shfaqë “veturën sportive të së ardhmes” më 8 qershor

Auto Lajme
Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Pamje që tregojnë pasojat kur pronari la një palë syze “të ekspozuara ndaj diellit” në një makinë në Angli

Auto Lajme
Franca do të hapë fabrikën e parë të baterive të makinave elektrike

Franca do të hapë fabrikën e parë të baterive të makinave elektrike

Auto Lajme
Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Auto Lajme
Lansimi i Tesla Roadster shtyhet të paktën deri në fund të vitit 2024

Lansimi i Tesla Roadster shtyhet të paktën deri në fund të vitit 2024

Auto Lajme
Më 7 qershor lansohet Volvo EX30

Më 7 qershor lansohet Volvo EX30

Modelet e Reja
Anglezja gjen një shënim në veturë – fqinjëve nuk u pëlqen mënyra se si ajo e parkon veturën e saj

Anglezja gjen një shënim në veturë – fqinjëve nuk u pëlqen mënyra se si ajo e parkon veturën e saj

Auto Fun
Lansohet ‘teaser-i’ i koncept veturës hibrid Toyota GR Prius

Lansohet ‘teaser-i’ i koncept veturës hibrid Toyota GR Prius

Koncepte
Faraday Future FF91 kalon me sukses testin e përplasjes

Faraday Future FF91 kalon me sukses testin e përplasjes

Auto
Prezantohet Ferrari Monza SP1 me përmasa reale – e tëra kjo është ndërtuar me Lego

Prezantohet Ferrari Monza SP1 me përmasa reale – e tëra kjo është ndërtuar me Lego

Auto Fun
ISS mbështet propozimin e aksionarëve të Toyota për zbulimin e detajeve të marrëveshjes mbi klimën

ISS mbështet propozimin e aksionarëve të Toyota për zbulimin e detajeve të marrëveshjes mbi klimën

Auto Lajme