0Shares

Sulmuesi në largim i Athletic Bilbaos, Fernando Llorente, ka thënë se ai do t’i bashkohet ekipit më të mirë në Itali dhe se synon Ligën e Kampionëve me Bianconerët.

“Për mua Bilbao ka qenë gjithçka, klubi im përjetë, por unë do të shkoj te klubi më i mirë në Itali, njëri ndër më të mirët në Evropë dhe botë. Të triumfojë me Juventusin është një ëndërr, një sfidë e madhe për mua”.

“Kam pasur oferta nga shumë klube, por projekti i Juves është më i miri. Ata më kanë mbështetur shumë qe një kohë të gjatë”.

“Gjithmonë më ka pëlqyer shpirti luftarak i klubeve italiane. Ata janë më të mirët dhe mendoj se Juve është ekipi ideal për ta fituar Ligën e Kampionëve”, ka thënë Llorente për AS./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)