0Shares

Përbërësit:

▪ 600 gr miell
▪ pak kripë
▪ vaj
▪ ujë

Gjella:

▪ presh
▪ gjalpë
▪ pak djathë
▪ pak gjizë
▪ kos

Përgatitja:

Fillimisht përgatisim gjellën. Më pas në një tigan apo tenxhere, vendosim preshin me gjalpë që të kavërdiset.

Hedhim djathin, pak gjizë dhe shtojmë kos. Hapim petët me pak miell. Njëra shtrohet ne tepsi dhe mbi të hedhim gjellën.

Pastaj vendosim sipër petën tjetër. Dhe pasi bëjmë thekrat e lakrorit, e spërkasim pak me ujë dhe e vëmë të piqet.

Pasi merr faqe peta sipër, e lyejmë me gjalpë.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)