LAJMI I FUNDIT:

Kosi

34 Artikuj

Kos i bërë në shtëpi pa laktozë

Kos i bërë në shtëpi pa laktozë

Nga duart tua
Nutricionistët “thyejnë” mitin se kosi me yndyrë të plotë është një zgjedhje e keqe

Nutricionistët “thyejnë” mitin se kosi me yndyrë të plotë është një zgjedhje e keqe

Të njohim produktet
Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Bananet, mollët, qumështi…janë të shëndetshme, mirëpo jo nëse i hani në këtë kohë rrezikoni shëndetin!

Të njohim produktet
Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Pijet dhe ushqimet që mund t’i konsumoni para se të flini

Ushqimi dhe Dieta
Ushqimet më të mira për të parandaluar teprimin me ushqim gjatë festave të ardhshme

Ushqimet më të mira për të parandaluar teprimin me ushqim gjatë festave të ardhshme

Këshilla mjekësore
Mënyra e gabuar e vendosjes së qumështit dhe kosit në frigorifer

Mënyra e gabuar e vendosjes së qumështit dhe kosit në frigorifer

Trend
Pirja e një gote qumësht dhe ngrënia e një gote kos çdo ditë mund të ndihmojë në parandalimin e diabetit të tipit 2

Pirja e një gote qumësht dhe ngrënia e një gote kos çdo ditë mund të ndihmojë në parandalimin e diabetit të tipit 2

Shëndetësi Lajme
Nuk rekomandohet konsumimi i kosit gjatë orëve të mbrëmjes

Nuk rekomandohet konsumimi i kosit gjatë orëve të mbrëmjes

Ushqim i shëndetshëm
Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Kosi mund të nxisë humbjen e peshës

Kosi mund të nxisë humbjen e peshës

Ushqim i shëndetshëm
Mënyra natyrale për të humbur peshë brenda dy javësh

Mënyra natyrale për të humbur peshë brenda dy javësh

Ushqimi dhe Dieta
Ushqimet që stomaku i irrituar i toleron mirë

Ushqimet që stomaku i irrituar i toleron mirë

Të njohim produktet
Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Pesë ushqimet e mbrëmjes që ndihmojnë të humbni peshë

Të njohim produktet
Kos i bërë vetë nga furra: Është e sigurt se është më i mirë se ai i dyqaneve!

Kos i bërë vetë nga furra: Është e sigurt se është më i mirë se ai i dyqaneve!

Nga duart tua
Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Patate të pjekura me kos: Drekë e shpejtë me shije të përsosur!

Pjata kryesore
Si të përdorni kosin për dietë: Sa mund të dobësoheni dhe kur duhet ta pini

Si të përdorni kosin për dietë: Sa mund të dobësoheni dhe kur duhet ta pini

Dietë
Dieta me kos eliminon pesë-gjashtë kilogramë për dhjetë ditë

Dieta me kos eliminon pesë-gjashtë kilogramë për dhjetë ditë

Dietë
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë

Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë

Shëndetësi Lajme
Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Këto ushqime mund t’i hani edhe pasi t’u ketë skaduar afati

Të njohim produktet
Si të shpëtosh sa më shpejt nga skuqja e lëkurës nga dielli

Si të shpëtosh sa më shpejt nga skuqja e lëkurës nga dielli

Mjekësi alternative
Dieta më e shpejtë me kos: Dobësohuni pesë kilogramë për dhjetë ditë

Dieta më e shpejtë me kos: Dobësohuni pesë kilogramë për dhjetë ditë

Dietë
Kosi i përgatitur në shtëpi të mbron nga sëmundjet

Kosi i përgatitur në shtëpi të mbron nga sëmundjet

Shëndetësi Lajme
Ushqimet më të mira për të forcuar muskujt tuaj

Ushqimet më të mira për të forcuar muskujt tuaj

Të njohim produktet
I vetmi ushqim që nuk duhet të hash në mbrëmje, sipas nutricistëve

I vetmi ushqim që nuk duhet të hash në mbrëmje, sipas nutricistëve

Nutricion