LAJMI I FUNDIT:

Djathë

81 Artikuj

Djathi i bërë në shtëpi as që mund të krahasohet me djathin e blerë në dyqan!

Djathi i bërë në shtëpi as që mund të krahasohet me djathin e blerë në dyqan!

Nga duart tua
Mish pule me tri lloje djathërash i cili gatuhet për 20 minuta

Mish pule me tri lloje djathërash i cili gatuhet për 20 minuta

Pjata kryesore
Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Patate e pjekur me djathë: Kënaqësi e vërtetë gurmani me të cilën menjëherë do të harroni mishin!

Pjata kryesore
Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Pjata kryesore
Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Makarona të pjekur me djathë të lëngshëm

Pjata kryesore
Pite e mbushur me spinaq dhe djathë: E thjeshtë, e shëndetshme dhe e shijshme

Pite e mbushur me spinaq dhe djathë: E thjeshtë, e shëndetshme dhe e shijshme

Nga duart tua
Nëse nuk dini çfarë të hani sot: Pite sipas recetës së gjysheve tona

Nëse nuk dini çfarë të hani sot: Pite sipas recetës së gjysheve tona

Nga duart tua
Ushqimet që mund t’i hani para gjumit dhe të mos pendoheni

Ushqimet që mund t’i hani para gjumit dhe të mos pendoheni

Ushqim i shëndetshëm
Byrek pa gluten, me spinaq dhe djathë

Byrek pa gluten, me spinaq dhe djathë

Nga duart tua
Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Proteina për lakmitarët: Tortë çokollate me djathë

Ëmbëlsirë
Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Suxhuk i pjekur me kërpudha, perime dhe djathë

Oreksndjellëse
Omëletë sufle me djathë

Omëletë sufle me djathë

Në çdo kohë
Qofte me patëllxhan në salcë domatesh, me djathë të shkrirë brenda

Qofte me patëllxhan në salcë domatesh, me djathë të shkrirë brenda

Oreksndjellëse
Kremoze dhe e shijshme: Lazanja me spinaq dhe djathë

Kremoze dhe e shijshme: Lazanja me spinaq dhe djathë

Kuzhina e huaj
Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Sallatë nga avokadoja dhe djathi e cila do t’ju mbajë të ngopur gjithë ditën

Sallata
Dreka për vetëm 30 minuta: Gjyveç i shëndetshëm dhe i shijshëm me oriz dhe spinaq

Dreka për vetëm 30 minuta: Gjyveç i shëndetshëm dhe i shijshëm me oriz dhe spinaq

Pjata kryesore
E shpejtë, e shijshme dhe kremoze: Makarona me djathë të përgatitur vetën në një enë

E shpejtë, e shijshme dhe kremoze: Makarona me djathë të përgatitur vetën në një enë

Oreksndjellëse
Ju shkrihen në gojë: Krepa të pjekura me djathë, proshutë dhe salcë beshamel

Ju shkrihen në gojë: Krepa të pjekura me djathë, proshutë dhe salcë beshamel

Oreksndjellëse
Medaljone me dy lloje djathi: Piqen në furrë dhe nuk thithin vaj

Medaljone me dy lloje djathi: Piqen në furrë dhe nuk thithin vaj

Oreksndjellëse
Pite me ujë të gazuar: Shumë e butë dhe e shijshme!

Pite me ujë të gazuar: Shumë e butë dhe e shijshme!

Nga duart tua
Byrek i njelmët në mënyrën turke: Pitja e njohur me djathë në formë zarfi

Byrek i njelmët në mënyrën turke: Pitja e njohur me djathë në formë zarfi

Kuzhina e huaj
Byrek me djathë pa miell dhe maja, për përgatitjen e të cilit duhen pesë minuta dhe tre përbërës

Byrek me djathë pa miell dhe maja, për përgatitjen e të cilit duhen pesë minuta dhe tre përbërës

Kuzhina e huaj
Mishi i bardhë i cili shkrihet në gojë: Mund të imagjinoni ndonjë ushqim më të mirë?

Mishi i bardhë i cili shkrihet në gojë: Mund të imagjinoni ndonjë ushqim më të mirë?

Pjata kryesore
Nëse dëshironi të parandaloni demencën, konsumoni rregullisht verë dhe djathë. Këto janë sasitë

Nëse dëshironi të parandaloni demencën, konsumoni rregullisht verë dhe djathë. Këto janë sasitë

Shëndetësi Lajme