0Shares

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se partia e tij ka pasur rritje në zgjedhjet e fundit parlamentare.

Haradinaj ka thënë se AAK ka fituar rreth 12 për qind të besimit të qytetarëve të vendit.

Por, ai e pranon se koalicioni PDK-AAK-Nisma dhe partitë e tjera kanë pasur pritshmëri më të larta.

Lideri i AAK-së ka thënë se mes partnerëve të koaliconi nuk ka asnjë problem dhe se ata po vazhdjonë të takohen dhe të jenë në kontakt të përditshëm. Ai është shprehur i bindur se do të arrijnë të formojnë qeverinë.

Haradinaj, në emisionin Rubikon të KTV ka sqaruar për marrëdhëniet që kanë lideri i NISMA, Fatmir Limaj dhe të atij të PDK-së Veseli.

Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë mosmarrëveshje në marrëdhëniet në mes të liderëve të PAN-it’.

“Ne takohemi çdo ditë me Limajn dhe Veselin dhe bisedojmë për tema të ndryshme, marrëdhëniet janë shumë korrekte”, ka thënë Haradinaj.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)