0Shares

Përzgjedhësi i Spanjës, i nominuar për trajnerin më të mirë të vitit nga FIFA, Vicente del Bosque, ka deklaruar se ai është tejet i interesuar që ta fitojë Kupën e Konfederatave në vitin 2013.

“Kjo është koha e futbollit spanjoll. Kjo na jep shpresë se do të bëjmë mirë në Kupën e ardhshme të Konfederatave dhe madje edhe në Botërorin e ardhshëm”.

“Qoftë miqësore apo zyrtare, ne gjithmonë luajmë me lojtarët më të mirë në fushë. Kupa e Konfederatës është e rëndësishme dhe ne do të luajmë me fuqinë e plotë”, ka thënë Del Bosque.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)