0Shares

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha, ka arritur të shënojë gol me skuadrën e tij, Brisbane Roar, në humbjen 2-1 kundër Sydney FC.

Sulmuesi prishtinas luajti 90 minuta, ndërsa golin e tij e shënoi në minutën e 45-të nga pika e bardhë e penalltisë. Ky ishte goli numër 11-të për Besartin këtë stinor në Australi.

Duhet cekur faktin se Alessandro Del Piero shënoi golin e parë të vendasve, ndërsa Triatis ua siguroi atyre fitoren./Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)