0Shares

Trajneri i PSG-së, Carlo Ancelotti, e ka hedhur poshtë mundësinë e transferimeve gjatë afatit kalimtar të janarit.

Lucas Moura është transferi i vetëm i ri i francezëve edhe pse formalitetet dhe shuma prej 45 milionë eurosh u paguan verës.

“Ai është lojtar i madh, lojtar i ri që do të jetë e ardhmja e këtij klubi. Ne jemi të kënaqur se pse nuk ishte lehtë të transferojmë një lojtar të rëndësishëm sikur ai. Por, ne nuk do të bëjmë transfere të reja pasi tashmë kemi ekip shumë të mirë”.

“Ne bëmë transfere të mëdha gjatë verës dhe transferuam disa lojtarë. Nuk ka nevojë që të transferojmë lojtarë të tjerë”, ka potencuar Ancelotti për L’Equipe.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)