LAJMI I FUNDIT:

Uji

410 Artikuj

Kosova përfiton grant 9.1 milionë euro për sistemin e ujitjes

Kosova përfiton grant 9.1 milionë euro për sistemin e ujitjes

Të Tjera
Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Këshilla Lifestyle
Keni probleme me urinimin gjatë natës? Provoni këshillat e urologut për të bërë një gjumë të mirë

Keni probleme me urinimin gjatë natës? Provoni këshillat e urologut për të bërë një gjumë të mirë

Këshilla mjekësore
Pesë arsyet e mbajtjes së ujit nga organizmi

Pesë arsyet e mbajtjes së ujit nga organizmi

Shëndetësi Lajme
E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

Bukuri dhe Kujdes
Koha e duhur për të pirë ujë me limon

Koha e duhur për të pirë ujë me limon

Ushqimi dhe Dieta
Tri pije për humbje të shpejtë të peshës

Tri pije për humbje të shpejtë të peshës

Sport / Fitnes
Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Këshilla mjekësore
Çfarë të hani kur trupi juaj dëshiron sheqer dhe ëmbëlsira

Çfarë të hani kur trupi juaj dëshiron sheqer dhe ëmbëlsira

Ushqim i shëndetshëm
Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Baza nënujore që shkencëtarët planifikojnë ta ndërtojnë në brigjet e Uellsit në vitin 2027, studiuesit do të kalojnë 28 ditë në 200 metra thellësi  

Shkencë
Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Mënyra të thjeshta për të shkrirë dhjamin e barkut pa ushtrime

Sport / Fitnes
A pini mjaftueshëm ujë

A pini mjaftueshëm ujë

Të tjera
Katër mënyra për të qëndruar më të hidratuar

Katër mënyra për të qëndruar më të hidratuar

Lifestyle
Korporata ‘Rugove’ falënderon mërgimtarët, u shpërndan ujë falas në pikat kufitare të vendit

Korporata ‘Rugove’ falënderon mërgimtarët, u shpërndan ujë falas në pikat kufitare të vendit

Kosovë
Sasia e ujit që duhet të pini për të fituar muskuj

Sasia e ujit që duhet të pini për të fituar muskuj

Ndërtim i muskujve
Si t’ua largoni fëmijëve frikën nga uji

Si t’ua largoni fëmijëve frikën nga uji

Këshilla për prindër
Veprimi që duhet të bëni pas një filxhani kafeje: Zbut efektet e padëshiruara të kafeinës dhe mbron shëndetin tuaj

Veprimi që duhet të bëni pas një filxhani kafeje: Zbut efektet e padëshiruara të kafeinës dhe mbron shëndetin tuaj

Këshilla mjekësore
Apelon KRU ‘Prishtina’: Të ndalen keqpërdorimet, kërkesa për ujë të pijshëm ka filluar të rritet jashtëzakonisht

Apelon KRU ‘Prishtina’: Të ndalen keqpërdorimet, kërkesa për ujë të pijshëm ka filluar të rritet jashtëzakonisht

Të Tjera
Sasia e ujit që duhet të pini në ditë

Sasia e ujit që duhet të pini në ditë

Këshilla mjekësore
Gabimet më të shpeshta që ju pengojnë ta arrini peshën e dëshiruar

Gabimet më të shpeshta që ju pengojnë ta arrini peshën e dëshiruar

Këshilla Lifestyle


mob5