LAJMI I FUNDIT:
TikTok

TikTok

718 Artikuj

A mundet TikTok-u ta bind botën se nuk është vegël e Kinës?

A mundet TikTok-u ta bind botën se nuk është vegël e Kinës?

Opinione
Vetëm 3% e njerëzve mund ta gjejnë telefonin në këtë foto

Vetëm 3% e njerëzve mund ta gjejnë telefonin në këtë foto

Interesante
Pse disa vende po e ndalojnë ose po e penalizojnë TikTok-un?

Pse disa vende po e ndalojnë ose po e penalizojnë TikTok-un?

Aplikacione
TikTok në SHBA do të kufizohet për moshat nën 18 vjeç

TikTok në SHBA do të kufizohet për moshat nën 18 vjeç

Aplikacione
‘Miliarderi i TikTok-ut’ ndalon rrugëve të Londrës Ardit Çunin për një sfidë, këngëtari shqiptar fiton afro 250 mijë euro në pak sekonda

‘Miliarderi i TikTok-ut’ ndalon rrugëve të Londrës Ardit Çunin për një sfidë, këngëtari shqiptar fiton afro 250 mijë euro në pak sekonda

Yjet
Është 52 vjeçe, por australiania po çmend rrjetin me paraqitjen e saj

Është 52 vjeçe, por australiania po çmend rrjetin me paraqitjen e saj

Interesante
Parlamenti Evropian merr vendimin për ndalimin e TikTok-un në telefonat e stafit

Parlamenti Evropian merr vendimin për ndalimin e TikTok-un në telefonat e stafit

Lajme Teknologji
Kuzhinën e prindërve e mbuloi me gjalpë kikiriku, TikTokeri amerikan thotë se iu deshën 12 kilogramë gjalpë dhe 4 orë punë

Kuzhinën e prindërve e mbuloi me gjalpë kikiriku, TikTokeri amerikan thotë se iu deshën 12 kilogramë gjalpë dhe 4 orë punë

Fun Lajme
Shokon arkitekti: Tërmeti nuk i vret njerëzit, por këtë e bëjnë objektet e dobëta – Turqia ishte “paralajmëruar” që moti për ndërtimin e tyre

Shokon arkitekti: Tërmeti nuk i vret njerëzit, por këtë e bëjnë objektet e dobëta – Turqia ishte “paralajmëruar” që moti për ndërtimin e tyre

Turqia
Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Lajme Teknologji
Gjyshet bëhen virale në TikTok pasi krijuan një performancë të Rihanna-s në Super Bowl

Gjyshet bëhen virale në TikTok pasi krijuan një performancë të Rihanna-s në Super Bowl

Virale
Kanadaja ia ndalon punonjësve të qeverisë përdorimin e TikTokut në telefonat zyrtarë

Kanadaja ia ndalon punonjësve të qeverisë përdorimin e TikTokut në telefonat zyrtarë

Media Sociale
‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram

‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram

Po Flitet
‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

Serbia
Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedonia e Veriut
TikTok nën hetim nga autoritetet kanadeze të privatësisë

TikTok nën hetim nga autoritetet kanadeze të privatësisë

Aplikacione
Vata: Për shkak të TikTok kemi dy vetëvrasje në Shqipëri, kemi bërë kërkesë në AMA që të mbyllet

Vata: Për shkak të TikTok kemi dy vetëvrasje në Shqipëri, kemi bërë kërkesë në AMA që të mbyllet

Shqipëri
Komisioni Evropian merr vendim për ndalimin e TikTok-ut tek stafi

Komisioni Evropian merr vendim për ndalimin e TikTok-ut tek stafi

Lajme Teknologji
Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Australiani bëhet viral në TikTok pasi tregoi përmes videos se si foshnjat në Norvegji flenë jashtë në temperatura të ftohta

Interesante
Si ka ndikuar fenomeni “Andrew Tate” te nxënësit në Kosovë?

Si ka ndikuar fenomeni “Andrew Tate” te nxënësit në Kosovë?

Sociale
Mes shqetësimeve për sigurinë e të dhënave në Evropë, TikTok po planifikon të zgjerohet në vendet evropiane

Mes shqetësimeve për sigurinë e të dhënave në Evropë, TikTok po planifikon të zgjerohet në vendet evropiane

Aplikacione
Kolumbiani i cili thotë se është i fejuar me një kukull, njofton se tani pret me të fëmijën e tretë

Kolumbiani i cili thotë se është i fejuar me një kukull, njofton se tani pret me të fëmijën e tretë

Interesante
Amerikani priti 11 vjet që libri i tij të shitej, gjithçka ndryshoi kur vajza e tij postoi një video në TikTok

Amerikani priti 11 vjet që libri i tij të shitej, gjithçka ndryshoi kur vajza e tij postoi një video në TikTok

Interesante
Videoja e aeroplanit që qëndron në ajër pa lëvizur, ndez teori konspirative në rrjet

Videoja e aeroplanit që qëndron në ajër pa lëvizur, ndez teori konspirative në rrjet

Virale