LAJMI I FUNDIT:
TikTok

TikTok

679 Artikuj

Mbretëria e Bashkuar vendi i fundit që ndalon TikTok-un në pajisje qeveritare

Mbretëria e Bashkuar vendi i fundit që ndalon TikTok-un në pajisje qeveritare

Lajme Teknologji
“Është si një mallkim”, ky është tatuazhi që nuk duhet ta bëni kurrë sipas artistëve australianë

“Është si një mallkim”, ky është tatuazhi që nuk duhet ta bëni kurrë sipas artistëve australianë

Interesante
SHBA-ja thuhet se po kërkon që TikTok të shitet ose aplikacioni do të përballet me një ndalim të mundshëm

SHBA-ja thuhet se po kërkon që TikTok të shitet ose aplikacioni do të përballet me një ndalim të mundshëm

Lajme Teknologji
Këto janë vendet që kanë ndaluar TikTok-un

Këto janë vendet që kanë ndaluar TikTok-un

Media Sociale
Ndalimi i TikTok: Ministri i Mbretërisë së Bashkuar i kërkon Qendrës Kombëtare të Sigurisë Kibernetike të shqyrtojë sigurinë e aplikacionit

Ndalimi i TikTok: Ministri i Mbretërisë së Bashkuar i kërkon Qendrës Kombëtare të Sigurisë Kibernetike të shqyrtojë sigurinë e aplikacionit

Media Sociale
Edhe Belgjika ndalon TikTok-un në telefonat zyrtarë

Edhe Belgjika ndalon TikTok-un në telefonat zyrtarë

Lajme Teknologji
Belgjika ndalon përdorimin e TikTok në telefonat e punës të qeverisë federale

Belgjika ndalon përdorimin e TikTok në telefonat e punës të qeverisë federale

Lajme Teknologji
Bie TikToku, përdoruesit nga e mbarë bota nuk po mund të kyçen në të  

Bie TikToku, përdoruesit nga e mbarë bota nuk po mund të kyçen në të  

Media Sociale
Autoritetet çeke e cilësojnë TikTok-un si kërcënim sigurie

Autoritetet çeke e cilësojnë TikTok-un si kërcënim sigurie

Media Sociale
A mundet TikTok-u ta bind botën se nuk është vegël e Kinës?

A mundet TikTok-u ta bind botën se nuk është vegël e Kinës?

Opinione
Vetëm 3% e njerëzve mund ta gjejnë telefonin në këtë foto

Vetëm 3% e njerëzve mund ta gjejnë telefonin në këtë foto

Interesante
Pse disa vende po e ndalojnë ose po e penalizojnë TikTok-un?

Pse disa vende po e ndalojnë ose po e penalizojnë TikTok-un?

Aplikacione
TikTok në SHBA do të kufizohet për moshat nën 18 vjeç

TikTok në SHBA do të kufizohet për moshat nën 18 vjeç

Aplikacione
‘Miliarderi i TikTok-ut’ ndalon rrugëve të Londrës Ardit Çunin për një sfidë, këngëtari shqiptar fiton afro 250 mijë euro në pak sekonda

‘Miliarderi i TikTok-ut’ ndalon rrugëve të Londrës Ardit Çunin për një sfidë, këngëtari shqiptar fiton afro 250 mijë euro në pak sekonda

Yjet
Është 52 vjeçe, por australiania po çmend rrjetin me paraqitjen e saj

Është 52 vjeçe, por australiania po çmend rrjetin me paraqitjen e saj

Interesante
Parlamenti Evropian merr vendimin për ndalimin e TikTok-un në telefonat e stafit

Parlamenti Evropian merr vendimin për ndalimin e TikTok-un në telefonat e stafit

Lajme Teknologji
Kuzhinën e prindërve e mbuloi me gjalpë kikiriku, TikTokeri amerikan thotë se iu deshën 12 kilogramë gjalpë dhe 4 orë punë

Kuzhinën e prindërve e mbuloi me gjalpë kikiriku, TikTokeri amerikan thotë se iu deshën 12 kilogramë gjalpë dhe 4 orë punë

Fun Lajme
Shokon arkitekti: Tërmeti nuk i vret njerëzit, por këtë e bëjnë objektet e dobëta – Turqia ishte “paralajmëruar” që moti për ndërtimin e tyre

Shokon arkitekti: Tërmeti nuk i vret njerëzit, por këtë e bëjnë objektet e dobëta – Turqia ishte “paralajmëruar” që moti për ndërtimin e tyre

Turqia
Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Lajme Teknologji
Gjyshet bëhen virale në TikTok pasi krijuan një performancë të Rihanna-s në Super Bowl

Gjyshet bëhen virale në TikTok pasi krijuan një performancë të Rihanna-s në Super Bowl

Virale
Kanadaja ia ndalon punonjësve të qeverisë përdorimin e TikTokut në telefonat zyrtarë

Kanadaja ia ndalon punonjësve të qeverisë përdorimin e TikTokut në telefonat zyrtarë

Media Sociale
‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram

‘Lufta e fansave’ – Selena la prapa Kylien, ndërsa fitoi dy milionë ndjekës brenda 24 orësh në Instagram

Po Flitet
‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

‘Luftëtarët online të Putinit’ – propaganda e Kremlinit nga tastiera e kompjuterit edhe në Serbi

Serbia
Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedoni, përdorimi i mediave sociale do të rregullohet me strategjitë për digjitalizim dhe media

Maqedonia e Veriut