LAJMI I FUNDIT:

Zuckerbergu ka një mesazh për popullin amerikan pasi u gozhdua nga senatorët

Zuckerbergu ka një mesazh për popullin amerikan pasi u gozhdua nga senatorët

CEO i gjigantit teknologjik Meta, Mark Zuckerberg u ka kërkuar falje familjeve gjatë një seance dëgjimore në Senatin Amerikan mbi ndikimin e rrjeteve sociale te fëmijët.

Pas një debati intensiv me senatorin, Josh Hawley dhe të tjerë rreth imazheve shqetësuese që shfaqin abuzimin seksual të fëmijëve në rrjete sociale, Zuckerberg foli drejtpërdrejt me familjet që mbanin fotografitë e fëmijëve që sipas tyre janë dëmtuar nga rrjetet sociale.

“Më vjen keq për gjithçka që keni kaluar. Është e tmerrshme. Askush nuk duhet të kalojë nëpër gjërat që keni kaluar ju, dhe kjo është arsyeja pse ne investojmë kaq shumë dhe do të vazhdojmë të përpiqemi për t’u siguruar që askush nuk kalon nëpër të njëjtat vuajtje si ju”, tha Zuckerberg.


Senatori amerikan gozhdon Zuckerbergun për Instagramin: Çfarë dreqin po mendoni zoti Mark
Lexo po ashtu Senatori amerikan gozhdon Zuckerbergun për Instagramin: Çfarë dreqin po mendoni zoti Mark

Ky i fundit ishte një nga krerët e kompanive më të mëdha teknologjike, të cilat u përballën me akuza nga senatorët amerikan.

Të përfshirë në debate ishin edhe udhëheqësit e X, TikTok dhe Discord.

Sipas ligjvënësve këto kompani kanë dështuar në përpjekjet e tyre për mbrojtjen e fëmijëve nga “grabitqarët seksual”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by DW News (@dwnews)

Në trend Teknologji

Më shumë
Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Flet për herë të parë pas kolapsit botëror, CEO i Crowdstrike: Kemi hasur në një defekt, por kemi gjetur një zgjidhje për problemin

Teknologji
Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Pse kolapsoi në mbarë botën interneti?

Teknologji
Banka, linja ajrore e media - dështim masiv i internetit po shkakton probleme në mbarë botën

Banka, linja ajrore e media - dështim masiv i internetit po shkakton probleme në mbarë botën

Teknologji
Google Maps po teston një veçori të dobishme, a e keni edhe ju atë?

Google Maps po teston një veçori të dobishme, a e keni edhe ju atë?

Teknologji
Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Ukraina po ndërton dronë luftarak të pajisur me AI

Teknologji
Pas shtatë vitesh të gjata: Nintendo më në fund i lumturoi fansat

Pas shtatë vitesh të gjata: Nintendo më në fund i lumturoi fansat

Lojëra
Kalo në kategori