LAJMI I FUNDIT:

Mark Zuckerberg

373 Artikuj

Trump kërcënon Zuckerbergun: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

Trump kërcënon Zuckerbergun: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

Amerika
Musk “ngacmon” Zuckerbergun për videon virale që e tregonte miliarderin duke e festuar pavarësinë e SHBA-së

Musk “ngacmon” Zuckerbergun për videon virale që e tregonte miliarderin duke e festuar pavarësinë e SHBA-së

Fun Lajme
Mark Zuckerberg feston në mënyrën më të pazakontë pavarësinë e SHBA-së

Mark Zuckerberg feston në mënyrën më të pazakontë pavarësinë e SHBA-së

Yjet
Mark Zuckerberg paralajmëron se kompanitë e Inteligjencës Artificiale “po përpiqen të krijojnë Zotin”

Mark Zuckerberg paralajmëron se kompanitë e Inteligjencës Artificiale “po përpiqen të krijojnë Zotin”

Lajme Teknologji
Meta ka shkelur ligjin dixhital duke tarifuar për rrjetet sociale pa reklama, thotë BE-ja

Meta ka shkelur ligjin dixhital duke tarifuar për rrjetet sociale pa reklama, thotë BE-ja

Lajme Teknologji
Meta po teston chatbot-in me Al për ta integruar në Instagram

Meta po teston chatbot-in me Al për ta integruar në Instagram

Lajme Teknologji
Meta së shpejti do të shfaqë prototipin e “syzeve holografike”

Meta së shpejti do të shfaqë prototipin e “syzeve holografike”

Lajme Teknologji
Fituesja e çmimit Nobel i quan Mark Zuckerbergun dhe Elon Muskun “diktatorë”

Fituesja e çmimit Nobel i quan Mark Zuckerbergun dhe Elon Muskun “diktatorë”

Media Sociale
Këto janë 7 kompanitë gjigante që vlejnë së bashku 14 trilionë dollarë – por ja sa fitojnë CEO-t e tyre

Këto janë 7 kompanitë gjigante që vlejnë së bashku 14 trilionë dollarë – por ja sa fitojnë CEO-t e tyre

Botë
Instagram mposht TikTok-un si aplikacioni më i shkarkuar në botë

Instagram mposht TikTok-un si aplikacioni më i shkarkuar në botë

Lajme Teknologji
Musk sfidon hapur Zuckerbergun: Gati kudo dhe në çdo kohë, me çfarëdo rregulle

Musk sfidon hapur Zuckerbergun: Gati kudo dhe në çdo kohë, me çfarëdo rregulle

Fun Lajme
Pas “rënies” së Facebook, Musk tallet me rivalët: Nëse jeni duke lexuar këtë postim, do të thotë se serverët tanë janë duke punuar

Pas “rënies” së Facebook, Musk tallet me rivalët: Nëse jeni duke lexuar këtë postim, do të thotë se serverët tanë janë duke punuar

Media Sociale
Mark Zuckerberg shpjegon pse kompanitë teknologjike po pushojnë nga puna kaq shumë njerëz, pikërisht tani

Mark Zuckerberg shpjegon pse kompanitë teknologjike po pushojnë nga puna kaq shumë njerëz, pikërisht tani

Botë
“Quest është një produkt më i mirë dhe pikë”, thotë Zuckerberg pasi rishikoi pajisjet e Apple, Vision Pro

“Quest është një produkt më i mirë dhe pikë”, thotë Zuckerberg pasi rishikoi pajisjet e Apple, Vision Pro

Lajme Teknologji
Meta paguan për herë të parë divident – kush do të fitojë më së shumti

Meta paguan për herë të parë divident – kush do të fitojë më së shumti

Botë
20 vjet Facebook – shpresë, rreziqe, tregti e të dhënave

20 vjet Facebook – shpresë, rreziqe, tregti e të dhënave

Lajme Teknologji
Facebook shënon 20 vjetorin e themelimit – gjërat kryesore që kanë ndodhur gjatë këtyre viteve

Facebook shënon 20 vjetorin e themelimit – gjërat kryesore që kanë ndodhur gjatë këtyre viteve

Lajme Teknologji
Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Elon Musk “rrëzohet” nga froni – dikush tjetër zë vendin e njeriut më të pasur në botë

Botë
Zuckerbergu ka një mesazh për popullin amerikan pasi u gozhdua nga senatorët

Zuckerbergu ka një mesazh për popullin amerikan pasi u gozhdua nga senatorët

Lajme Teknologji
Senatori amerikan gozhdon Zuckerbergun për Instagramin: Çfarë dreqin po mendoni zoti Mark

Senatori amerikan gozhdon Zuckerbergun për Instagramin: Çfarë dreqin po mendoni zoti Mark

Media Sociale
Pas kritikave të shumta në Uashington, Meta njofton për rritje të të ardhurave të saj

Pas kritikave të shumta në Uashington, Meta njofton për rritje të të ardhurave të saj

Lajme Teknologji
Meta po punon në krijimin e çipave të personalizuar të mbështetur nga Inteligjenca Artificiale

Meta po punon në krijimin e çipave të personalizuar të mbështetur nga Inteligjenca Artificiale

Lajme Teknologji
Zuckerberg me plan të ri për njerëzimin: Krijimi i inteligjencës mbi njerëzore, të “ngjashme me atë të Zotit”

Zuckerberg me plan të ri për njerëzimin: Krijimi i inteligjencës mbi njerëzore, të “ngjashme me atë të Zotit”

Lajme Teknologji
Sheryl Sandberg largohet nga bordi drejtues i Meta-s

Sheryl Sandberg largohet nga bordi drejtues i Meta-s

Lajme Teknologji


mob5