LAJMI I FUNDIT:
TikTok

TikTok

717 Artikuj

Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok – piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Një influencues kinez ndërron jetë pas sfidës me alkool në TikTok – piu shtatë shishe gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Yjet
Si mund ta ndryshojë AI-ja kompjuterin, kulturën dhe rrjedhën e historisë

Si mund ta ndryshojë AI-ja kompjuterin, kulturën dhe rrjedhën e historisë

Cult+
Gruaja çmendi rrjetin ku në formë shakaje tha se “kishte paditur prindërit pasi e lindën pa e pyetur”

Gruaja çmendi rrjetin ku në formë shakaje tha se “kishte paditur prindërit pasi e lindën pa e pyetur”

Interesante
Reagimi zhgënjyes i amerikanes kur zbuloi gjininë e foshnjës në një organizim me të ftuar

Reagimi zhgënjyes i amerikanes kur zbuloi gjininë e foshnjës në një organizim me të ftuar

Interesante
Kanadezja pretendon se është “alergjike në vrapim”, thotë se për pak sa “nuk vdiq” kur iu desh të ngutet që të mos e humb fluturimin

Kanadezja pretendon se është “alergjike në vrapim”, thotë se për pak sa “nuk vdiq” kur iu desh të ngutet që të mos e humb fluturimin

Interesante
TikTok-u ngriti padi ndaj shtetit amerikan Montana për ndalimin e aplikacionit në vend

TikTok-u ngriti padi ndaj shtetit amerikan Montana për ndalimin e aplikacionit në vend

Lajme Teknologji
Përdoruesit e TikTok ngrenë padi për të bllokuar ndalimin e përdorimit në shtetin e Montana

Përdoruesit e TikTok ngrenë padi për të bllokuar ndalimin e përdorimit në shtetin e Montana

Aplikacione
Transmetoi drejtpërdrejt ndërhyrjet estetike në TikTok dhe “argëtohej” në vendin e punës, kirurges plastike nga Ohio i merret licenca e mjekes

Transmetoi drejtpërdrejt ndërhyrjet estetike në TikTok dhe “argëtohej” në vendin e punës, kirurges plastike nga Ohio i merret licenca e mjekes

Fun Lajme
Guvernatori i Montanas nënshkruan projektligjin, bëhet shteti i parë që ndalon TikTok-un

Guvernatori i Montanas nënshkruan projektligjin, bëhet shteti i parë që ndalon TikTok-un

Media Sociale
Austria ndalon TikTok-un në pajisjet shtetërore

Austria ndalon TikTok-un në pajisjet shtetërore

Lajme Teknologji
Zgjerohet debati për ndalimin e aplikacionit “TikTok” në Maqedoninë e Veriut

Zgjerohet debati për ndalimin e aplikacionit “TikTok” në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Pëllumbi muskuloz që po ‘çmend’ rrjetin

Pëllumbi muskuloz që po ‘çmend’ rrjetin

Virale
TikTok gjurmoi llogarinë e një maceje për të spiunuar një gazetare

TikTok gjurmoi llogarinë e një maceje për të spiunuar një gazetare

Lajme Teknologji
Kërkohet ndalimi i “Tik Tok” në Maqedoninë e Veriut, Zajkova: Në vend që të komentojmë, të veprojmë

Kërkohet ndalimi i “Tik Tok” në Maqedoninë e Veriut, Zajkova: Në vend që të komentojmë, të veprojmë

Maqedonia e Veriut
Zyrtari në TikTok i ngarkuar për sigurinë e të dhënave amerikane po largohet nga kompania, mes presionit nga SHBA-ja për ta ndaluar aplikacionin

Zyrtari në TikTok i ngarkuar për sigurinë e të dhënave amerikane po largohet nga kompania, mes presionit nga SHBA-ja për ta ndaluar aplikacionin

Lajme Teknologji
TikTok-u në Kosovë, gjoba ndaj PSD-së dhe ankesat në Agjencinë për Informim dhe Privatësi – gjithçka nga intervista me komisioneren Sogojeva

TikTok-u në Kosovë, gjoba ndaj PSD-së dhe ankesat në Agjencinë për Informim dhe Privatësi – gjithçka nga intervista me komisioneren Sogojeva

Kosovë
Mes shqetësimeve në rritje rreth TikTok-ut, Departamenti i Tregtisë detajon përpjekjet për të siguruar të dhënat e SHBA-së

Mes shqetësimeve në rritje rreth TikTok-ut, Departamenti i Tregtisë detajon përpjekjet për të siguruar të dhënat e SHBA-së

Lajme Teknologji
“Tre njerëz që ecin mbi re”, aktiviteti paranormal që po bën xhiron në rrjet

“Tre njerëz që ecin mbi re”, aktiviteti paranormal që po bën xhiron në rrjet

Virale
A mund të ndalohet TikTok-u në Kosovë? Flet komisionerja për privatësi Sogojeva-Dërmaku

A mund të ndalohet TikTok-u në Kosovë? Flet komisionerja për privatësi Sogojeva-Dërmaku

Kosovë
Shoferja e një Fiat 500 tregon përmes një videoje një dollap sekret që ka makina e saj për të fshehur sende me vlerë

Shoferja e një Fiat 500 tregon përmes një videoje një dollap sekret që ka makina e saj për të fshehur sende me vlerë

Auto Fun
Skandal në Serbi, infermierja transmeton direkt në TikTok procesin e lindjes së foshnjës

Skandal në Serbi, infermierja transmeton direkt në TikTok procesin e lindjes së foshnjës

Serbia
Momenti epik kur oficeri amerikan i kërkon taksit pa shofer të ndalet anash rrugës, pasagjerët qeshën dhe i thanë se nuk janë mbrapa timonit

Momenti epik kur oficeri amerikan i kërkon taksit pa shofer të ndalet anash rrugës, pasagjerët qeshën dhe i thanë se nuk janë mbrapa timonit

Auto Fun
Mundësia e ndalimit të përdorimit të TikTok-ut, Sogojeva: Do ta diskutojmë me institucionet e tjera

Mundësia e ndalimit të përdorimit të TikTok-ut, Sogojeva: Do ta diskutojmë me institucionet e tjera

Siguri
Trendi i ri në TikTok mund të shkaktojë probleme shëndetësore

Trendi i ri në TikTok mund të shkaktojë probleme shëndetësore

Interesante