LAJMI I FUNDIT:
TikTok

TikTok

718 Artikuj

Krijuesit në TikTok së shpejti mund të fillojnë vendosjen e tarifave te adhuruesit që shikojnë videot e tyre

Krijuesit në TikTok së shpejti mund të fillojnë vendosjen e tarifave te adhuruesit që shikojnë videot e tyre

Media Sociale
TikTokerja habitet kur në restorantin ku festoi ditëlindjen, i kërkuan 25 dollarë për prerjen e tortës që ia sollën miqtë

TikTokerja habitet kur në restorantin ku festoi ditëlindjen, i kërkuan 25 dollarë për prerjen e tortës që ia sollën miqtë

Fun Lajme
Amerikania 23-vjeçare adoptoi motrën e saj adoleshente pasi vdiq babai i tyre, thotë se nuk e lejon të pi duhan apo të konsumojë alkool

Amerikania 23-vjeçare adoptoi motrën e saj adoleshente pasi vdiq babai i tyre, thotë se nuk e lejon të pi duhan apo të konsumojë alkool

Interesante
ChatGPT mund të jetë aplikacioni me rritjen më të shpejtë në histori të përdoruesve

ChatGPT mund të jetë aplikacioni me rritjen më të shpejtë në histori të përdoruesve

Lajme Teknologji
Apple dhe Google përballen me presion për ta fshirë TikTok-un nga dyqanet

Apple dhe Google përballen me presion për ta fshirë TikTok-un nga dyqanet

Lajme Teknologji
SHBA-ja me masa të reja ndaj Huaweit kinez, kufizohet shitja e teknologjisë për kompanitë amerikane – në objektiv edhe TikTok

SHBA-ja me masa të reja ndaj Huaweit kinez, kufizohet shitja e teknologjisë për kompanitë amerikane – në objektiv edhe TikTok

Botë
Drejtori ekzekutiv i TikTok do të dëshmojë para Kongresit Amerikan në mars

Drejtori ekzekutiv i TikTok do të dëshmojë para Kongresit Amerikan në mars

Lajme Teknologji
“Udhëtarët e kohës nga viti 2027” shpërndajnë pamjet duke pretenduar se nuk ka asnjë shenjë të jetës njerëzore

“Udhëtarët e kohës nga viti 2027” shpërndajnë pamjet duke pretenduar se nuk ka asnjë shenjë të jetës njerëzore

Interesante
Ngatërroi murin me derën, videoja e britanikes bëhet virale

Ngatërroi murin me derën, videoja e britanikes bëhet virale

Dështime
BE-ja paralajmëron TikTokun se duhet të jetë në përputhje me rregullat e reja në internet ose të përballet me një ndalesë

BE-ja paralajmëron TikTokun se duhet të jetë në përputhje me rregullat e reja në internet ose të përballet me një ndalesë

Lajme Teknologji
Gjysma e shteteve të SHBA-së, ua ndalojnë punonjësve qeveritarë qasjen në TikTok

Gjysma e shteteve të SHBA-së, ua ndalojnë punonjësve qeveritarë qasjen në TikTok

Lajme Teknologji
Cila është koha më e mirë e ditës për të publikuar video në TikTok

Cila është koha më e mirë e ditës për të publikuar video në TikTok

Aplikacione
Braziliania bën tatuazh të bardhën e syve – publikon procesin në TikTok derisa i injektohet boja e zezë me shiringë

Braziliania bën tatuazh të bardhën e syve – publikon procesin në TikTok derisa i injektohet boja e zezë me shiringë

Interesante
Përdoruesi në TikTok ishte i vetmi pasagjer në aeroplan gjatë udhëtimit për në Fixhi, tregoi eksperiencën për këtë ‘fluturim fantazmë’

Përdoruesi në TikTok ishte i vetmi pasagjer në aeroplan gjatë udhëtimit për në Fixhi, tregoi eksperiencën për këtë ‘fluturim fantazmë’

Interesante
Kjo është modelja 74-vjeçare që po çmend TikTok-un

Kjo është modelja 74-vjeçare që po çmend TikTok-un

Interesante
Programuesi dëshiron të krijojë një version më të mirë të një të dashure virtuale, duke futur bisedat reale të grave

Programuesi dëshiron të krijojë një version më të mirë të një të dashure virtuale, duke futur bisedat reale të grave

Lajme Teknologji
YouTube së shpejti mund të fillojë transmetimin falas të kanaleve televizive

YouTube së shpejti mund të fillojë transmetimin falas të kanaleve televizive

Aplikacione
Aplikacioni ‘Retro Pod’ zhduket nga App Store pasi u bë viral në TikTok

Aplikacioni ‘Retro Pod’ zhduket nga App Store pasi u bë viral në TikTok

Lajme Teknologji
TikTok gjobitet pesë milionë euro për “cookies”

TikTok gjobitet pesë milionë euro për “cookies”

Aplikacione
Wisconsin dhe Karolina e Veriut dy shtetet më të fundit që ndalojnë TikTok-un në pajisjet shtetërore

Wisconsin dhe Karolina e Veriut dy shtetet më të fundit që ndalojnë TikTok-un në pajisjet shtetërore

Lajme Teknologji
A e dini se çfarë do të thotë “ngl” dhe a e përdorni si duhet këtë shkurtesë?

A e dini se çfarë do të thotë “ngl” dhe a e përdorni si duhet këtë shkurtesë?

Lajme Teknologji
Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Media shtetërore kineze nxjerr në TikTok video përçarëse rreth politikanëve amerikanë

Lajme Teknologji
Krijuesit e TikTok do të jenë në gjendje t’i kufizojnë videot vetëm për të rriturit

Krijuesit e TikTok do të jenë në gjendje t’i kufizojnë videot vetëm për të rriturit

Media Sociale
Kosova përfiton nga ‘Tiktokerët’: ATK mblodhi mbi 212 mijë euro tatime nga përdoruesit e rrjeteve sociale

Kosova përfiton nga ‘Tiktokerët’: ATK mblodhi mbi 212 mijë euro tatime nga përdoruesit e rrjeteve sociale

Egzona Shigjeqi