LAJMI I FUNDIT:

Stërvitjet

40 Artikuj

Ngrohja para stërvitjes kryhet në tre hapa të rëndësishëm – shirit vrapimi, shkallë dhe ergometër

Ngrohja para stërvitjes kryhet në tre hapa të rëndësishëm – shirit vrapimi, shkallë dhe ergometër

Aktivitete sportive
Mehaj publikon pamje nga stërvitjet e ushtarëve të FSK-së në Turqi

Mehaj publikon pamje nga stërvitjet e ushtarëve të FSK-së në Turqi

Kosovë
Kardio me kërcim: Digjni një përqindje të madhe të kalorive në 10 minuta pa asnjë rekuizit

Kardio me kërcim: Digjni një përqindje të madhe të kalorive në 10 minuta pa asnjë rekuizit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Situata në Kosovë, KFOR-i do të nis stërvitjet me automjete të rënda e helikopterë

Situata në Kosovë, KFOR-i do të nis stërvitjet me automjete të rënda e helikopterë

Kosovë
Stërvitja pasdite ose në mbrëmje rregullon më mirë sheqerin në gjak

Stërvitja pasdite ose në mbrëmje rregullon më mirë sheqerin në gjak

Shëndetësi Lajme
Hormonet e lumturisë dhe ushtrimet: Kjo është koha pas së cilës lirohet endorfina

Hormonet e lumturisë dhe ushtrimet: Kjo është koha pas së cilës lirohet endorfina

Aktivitete sportive
Këshilla për stërvitjen e duhur që do t’jua shkurtojë vuajtjet

Këshilla për stërvitjen e duhur që do t’jua shkurtojë vuajtjet

Sport / Fitnes
Dhjetëra aeroplanë ushtarakë do të fluturojnë mbi Evropë ndërsa NATO nis ‘stërvitjet bërthamore’ mes tensioneve me Rusinë

Dhjetëra aeroplanë ushtarakë do të fluturojnë mbi Evropë ndërsa NATO nis ‘stërvitjet bërthamore’ mes tensioneve me Rusinë

Nga Bota
Këshilla e Jane Fondas për shmangien e depresionit: Një nga mënyrat është përmes stërvitjes

Këshilla e Jane Fondas për shmangien e depresionit: Një nga mënyrat është përmes stërvitjes

Psikologji
A mund të ndikojnë ushtrimet në oreksin tonë?

A mund të ndikojnë ushtrimet në oreksin tonë?

Të tjera
Çfarë ndodh me trupin pas ndërprerjes së ushtrimeve?

Çfarë ndodh me trupin pas ndërprerjes së ushtrimeve?

Të tjera
Pasojat për trupin tuaj nëse nuk pini ujë derisa jeni duke stërvitur

Pasojat për trupin tuaj nëse nuk pini ujë derisa jeni duke stërvitur

Këshilla mjekësore
Kush duhet të jetë fizikisht aktiv para, kush pas ushqimit?

Kush duhet të jetë fizikisht aktiv para, kush pas ushqimit?

Nutricion
Cilat ushtrime do të duhej shmangur në orët e mbrëmjes, cilat jo?

Cilat ushtrime do të duhej shmangur në orët e mbrëmjes, cilat jo?

Aktivitete sportive
Në këtë vend të papritur femrat shpesh përjetojnë orgazmën

Në këtë vend të papritur femrat shpesh përjetojnë orgazmën

Lifestyle
A e dini që kjo është pije ideale pas treningut?

A e dini që kjo është pije ideale pas treningut?

Të njohim produktet
Kjo nënë e ka shndërruar shtëpinë në një palestër ku gjatë gjithë kohës ushtron dhe argëton edhe të vegjlit e saj

Kjo nënë e ka shndërruar shtëpinë në një palestër ku gjatë gjithë kohës ushtron dhe argëton edhe të vegjlit e saj

Lifestyle
Kujdes gjoksin derisa ushtroni

Kujdes gjoksin derisa ushtroni

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pesë gjëra që duhet të bëni nëse përtoni të shkoni në palestër

Pesë gjëra që duhet të bëni nëse përtoni të shkoni në palestër

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ky hulumtim ka treguar: Jemi më të lumtur kur ushtrojmë, se kur kemi shumë para

Ky hulumtim ka treguar: Jemi më të lumtur kur ushtrojmë, se kur kemi shumë para

Shëndetësi Lajme
Përpara ciklit menstrual nuk kryeni dot aktivitet fizik? Si ndikojnë hormonet në gjithçka që bëni

Përpara ciklit menstrual nuk kryeni dot aktivitet fizik? Si ndikojnë hormonet në gjithçka që bëni

Këshilla dhe arsye
Efektet mahnitëse që ushtrimet fizike kanë në trurin e njeriut

Efektet mahnitëse që ushtrimet fizike kanë në trurin e njeriut

Shëndetësi Lajme
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk hani pas stërvitjes

Këshilla mjekësore
“Rregullat pas coronavirusit”: Pamje që tregojnë se si tanimë i kryejnë stërvitjet në palestra, njerëzit në Hong Kong

“Rregullat pas coronavirusit”: Pamje që tregojnë se si tanimë i kryejnë stërvitjet në palestra, njerëzit në Hong Kong

Interesante