LAJMI I FUNDIT:

Kardio me kërcim: Digjni një përqindje të madhe të kalorive në 10 minuta pa asnjë rekuizit

Kardio me kërcim: Digjni një përqindje të madhe të kalorive në 10 minuta pa asnjë rekuizit

Stërvitje që mund t’i bëni kudo

Është fakt se nuk ka mënyrë më të mirë për të djegur kalori sesa ushtrimet intensive kardio.


Prandaj ne po ju prezantojmë sfidën më të mirë kardio të fitnesit, e cila do t’ju marrë vetëm 10 minuta kohë, por në këtë periudhë kohore, harroni të bëni pushim!

Gjëja më e mirë është që këtë stërvitje mund ta bëni edhe në shtëpi, edhe në palestër, edhe në park, transmeton Telegrafi.

Stërvitja fillon me ushtrime për ngritjen e këmbëve me një litar të padukshëm, sepse për të gjitha këto nuk ju duhet as një litar si rekuizit!

Tashmë pas ushtrimit të parë do të ndjeni se rrahjet e zemrës suaj po përshpejtohen dhe sa më rregullisht t’i bëni këto lloj stërvitjesh, rrahjet e zemrës nuk do të shkojnë shumë, sepse do ta mësoni trupin tuaj me këtë lloj përpjekjeje.

Dëgjo muzikën tënde të preferuar dhe kënaqu në një stërvitje kardio kërcyese!

Shikoni si të kryeni të gjitha ushtrimet:

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Femra
Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Grim
Si ta mbani një mashkull duke filluar me ‘rregullin e artë’

Si ta mbani një mashkull duke filluar me ‘rregullin e artë’

Në çift
Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Kthimi i xhinseve të ngushta: Pantallona super të ngushta për lojëra në stil atraktiv nga mëngjesi në mbrëmje

Moda
Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Kur nëna kujdeset tepër për fëmijën: Kjo nuk është dashuri, është problem!

Këshilla për prindër
Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Louis Vuitton nxjerr në shitje çizmet që imitojnë këmbën e një femre

Femra
Kalo në kategori