LAJMI I FUNDIT:
Sllovakia

Sllovakia

149 Artikuj

Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Nga Bota
Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Vendet e NATO-s dhe BE-së po shqyrtojnë dërgimin e trupave në Ukrainë?

Nga Bota
“Fico, shko në Rusi”, protesta masive kundër kryeministrit pro-rus në Sllovaki

“Fico, shko në Rusi”, protesta masive kundër kryeministrit pro-rus në Sllovaki

Evropa
Kryeministri sllovak: A besoni vërtet se ka luftë në Kiev, mos bëni shaka ju lutem

Kryeministri sllovak: A besoni vërtet se ka luftë në Kiev, mos bëni shaka ju lutem

Evropa
Kryeministri sllovak: Ukraina duhet të heq dorë nga një pjesë e territorit për t’i dhënë fund luftës me Rusinë

Kryeministri sllovak: Ukraina duhet të heq dorë nga një pjesë e territorit për t’i dhënë fund luftës me Rusinë

Evropa
Kryeministri sllovak tregon se çfarë mund të ndodhë nëse Ukraina anëtarësohet në NATO

Kryeministri sllovak tregon se çfarë mund të ndodhë nëse Ukraina anëtarësohet në NATO

Evropa
Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Kosovë
“Përshëndetje nga Bratislava”, shteti që nuk e njeh Kosovën fton qytetarët që ta vizitojnë

“Përshëndetje nga Bratislava”, shteti që nuk e njeh Kosovën fton qytetarët që ta vizitojnë

Kosovë
Kërcënoi se do të përsërisë të shtënat masive nga Praga, policia sllovake arreston një 64-vjeçar

Kërcënoi se do të përsërisë të shtënat masive nga Praga, policia sllovake arreston një 64-vjeçar

Evropa
Çfarë shkruan në “non-paper” të disa vendeve evropiane për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Çfarë shkruan në “non-paper” të disa vendeve evropiane për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Ballkan
Shitet Wartburg 353 Cabrio: Një konvertim i çuditshëm në Sllovaki

Shitet Wartburg 353 Cabrio: Një konvertim i çuditshëm në Sllovaki

Auto Lajme
Kryeparlamentari pro-rus sllovak heq flamurin e BE-së dhe vendos fotografinë e Che Guevaras në zyrën e tij

Kryeparlamentari pro-rus sllovak heq flamurin e BE-së dhe vendos fotografinë e Che Guevaras në zyrën e tij

Evropa
Republika Çeke zgjeron kontrollin kufitar me Sllovakinë shkaku i emigrantëve që vijnë tranzit nga Serbia

Republika Çeke zgjeron kontrollin kufitar me Sllovakinë shkaku i emigrantëve që vijnë tranzit nga Serbia

Evropa
Sllovakia emëron kryeministrin pro-rus, Robert Fico

Sllovakia emëron kryeministrin pro-rus, Robert Fico

Evropa
Abdixhiku kërkon njohjen nga Sllovakia

Abdixhiku kërkon njohjen nga Sllovakia

Kosovë
Presidentja sllovake kundërshton transferimin e armëve në Ukrainë

Presidentja sllovake kundërshton transferimin e armëve në Ukrainë

Evropa
Një ‘adhurues’ i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një ‘adhurues’ i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Politikani pro-rus fiton zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë

Politikani pro-rus fiton zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë

Evropa
Radari i policisë në Sllovaki kapi një pamje të pazakontë: Një qen pas timonit të një veture

Radari i policisë në Sllovaki kapi një pamje të pazakontë: Një qen pas timonit të një veture

Fun Lajme
Dramë në Bratislavë, burri shtiu me armë nga dritarja e ndërtesës – raportohet për të vrarë dhe plagosur

Dramë në Bratislavë, burri shtiu me armë nga dritarja e ndërtesës – raportohet për të vrarë dhe plagosur

Evropa
Oferta për studentët u publikua në rrjetet sociale: Për disa është qesharake, për të tjerë tragjike në Sllovaki

Oferta për studentët u publikua në rrjetet sociale: Për disa është qesharake, për të tjerë tragjike në Sllovaki

Fun Lajme
Ukraina padit Sllovakinë, Poloninë dhe Hungarinë për ndalesën në importet bujqësore

Ukraina padit Sllovakinë, Poloninë dhe Hungarinë për ndalesën në importet bujqësore

Botë
Sllovakia dëbon diplomatin rus

Sllovakia dëbon diplomatin rus

Evropa
Përleshje ndërmjet ish-kryeministrit dhe ish-ministrit sllovak – nuk munguan as grushtet, ndërhyri policia

Përleshje ndërmjet ish-kryeministrit dhe ish-ministrit sllovak – nuk munguan as grushtet, ndërhyri policia

Evropa