LAJMI I FUNDIT:

Përkeqësohet gjendja e kryeministrit sllovak, ai i nënshtrohet një tjetër operimi

Përkeqësohet gjendja e kryeministrit sllovak, ai i nënshtrohet një tjetër operimi

Udhëheqësi sllovak, Robert Fico, u qëllua disa herë së fundmi teksa përshëndetej me mbështetësit e tij pas një takimi qeveritar në Handlova.

Menjëherë pas atentatit ndaj tij, Fico i është nënshtruar një operacioni i cili thuhet të ketë shkuar mirë.

Mirëpo, bëhet e ditur se gjendja e tij është përkeqësuar së fundmi andaj ai është detyruar t’i nënshtrohet një tjetër operimi, shkruan euronews, përcjell Telegrafi.


Dhe deri më tash, kryeministri Fico mbetet në gjendje të rëndë, ka njoftuar Robert Kalinak, zëvendëskryeministri dhe Ministri i Mbrojtjes.

Robert Fico raportohet se e kaloi me sukses operacionin
Lexo po ashtu Robert Fico raportohet se e kaloi me sukses operacionin

Ndryshe, sulmi ndaj 59 vjeçarit me sa duket ka tronditur shtetin sllovak, me shumë prej zyrtarëve që besojnë se ka pasur motive politike.

“Tentativa ndaj Ficos ishte me motive politike”, tha Ministri i Brendshëm i Sllovakisë, Matus Sutaj-Estok.

Sipas Estok, i dyshuari besohet të jetë 71 vjeçar dhe nuk i përket asnjë partie politike.

Mirëpo, thuhet se ai ka marrë pjesë më parë në protestat antiqeveritare. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa
Politika

Politika "idiotike" e Gjermanisë, Britania e Madhe "një shtet islamik",...: Çfarë mendon në të vërtetë kandidati për zëvendëspresident i Donald Trump, J.D. Vance për Evropën?

Botë
Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Amerika
Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Botë

"Sulmuesi ishte i buzëqeshur", polici i plagosur rrëfen si ndodhi ngjarja në Loznicë

Serbia
Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Amerika
Kalo në kategori