LAJMI I FUNDIT:

Robert Fico raportohet se e kaloi me sukses operacionin

Robert Fico raportohet se e kaloi me sukses operacionin

Zëvendëskryeministri sllovak beson se kryeministri Robert Fico “do të mbijetojë” dhe se ai nuk është më në një situatë kërcënuese për jetën.

Tomas Taraba kritikoi edhe partitë opozitare, duke i akuzuar ato për përdorimin e “narrativave të rreme” dhe se e përshkruan Ficon si “pothuajse një përbindësh”, komente për të cilat ai tha se nuk i përkasin një demokracie.


Flet i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak - tregon motivin pse e kreu atentatin ndaj Ficos
Lexo po ashtu Flet i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak - tregon motivin pse e kreu atentatin ndaj Ficos

“Unë isha shumë i tronditur … për fat të mirë me sa di që operacioni shkoi mirë – dhe mendoj se në fund ai do të mbijetojë … ai nuk është në një situatë kërcënuese për jetën në këtë moment”, tha ai.

Më tej ai tha se të shtënat janë kryer “nga shumë afër” nga një i moshuar, raporton bbc.

Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak
Lexo po ashtu Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak

“Ai u plagos rëndë – një plumb shkoi në stomak dhe i dyti goditi kyçin – menjëherë u transportua në spital dhe më pas në operacion”, shtoi ai.

Ndryshe, Fico u plagos pas një takimi me qytetarët në qytetin e Handlovas, ku kishte mbajtur një mbledhje qeveritare. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori