LAJMI I FUNDIT:

Flet i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak – tregon motivin pse e kreu atentatin ndaj Ficos

Flet i dyshuari që plagosi kryeministrin sllovak – tregon motivin pse e kreu atentatin ndaj Ficos

Robert Fico është qëlluar pesë herë me armë zjarri në qytetin e Handlovas.

Kryeministri sllovak po lufton me jetën pas atentatit që dyshohet se e kreu shkrimtari 71-vjeçar Juraj Cintula.


Tashmë është publikuar videoja e marrjes në pyetje të njeriut që dyshohet se qëlloi pesë herë në drejtim të kreut të qeverisë së Sllovakisë.

Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak
Lexo po ashtu Publikohen pamjet e momentit të atentatit ndaj kryeministrit sllovak

Ai ka treguar edhe motivet e para që e shtyn të kryen atentat ndaj 69-vjeçarit.

Shkrimtari tha se e “bëra këtë sepse nuk isha dakord me politikat e qeverisë së tij”.

“Robert, hajde këtu!”, mësohet të jetë shprehur 71 vjeçari para se ta plagoste kryeministrin.

Cintula është themelues i Klubit Letrar Duha dhe anëtar i Shoqatës së Shkrimtarëve Sllovakë.

Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak
Lexo po ashtu Njeriu që kreu atentatin ndaj Robert Ficos dyshohet se është shkrimtari i famshëm sllovak

Ndryshe, Handlova ndodhet rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit sllovak Bratislavë.

Robert Fico u qëllua me armë zjarri para Shtëpisë së Kulturës, ku kishte ardhur për të takuar mbështetësit. /Telegrafi/

https://twitter.com/nexta_tv/status/1790793026815611113

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori