LAJMI I FUNDIT:

Shkolla

224 Artikuj

Trendi i rrezikshëm në “TikTok”, tre nxënës të shkollës në Gllogovc të Lipjanit dyshohet se lënduan veten me mjete të mprehta

Trendi i rrezikshëm në “TikTok”, tre nxënës të shkollës në Gllogovc të Lipjanit dyshohet se lënduan veten me mjete të mprehta

Kosovë
Rast i pazakontë në Prishtinë, dy persona të maskuar tentuan t’ia vënë zjarrin një shkolle  

Rast i pazakontë në Prishtinë, dy persona të maskuar tentuan t’ia vënë zjarrin një shkolle  

Kronika e Zezë
Franca padit nxënësen që akuzoi në mënyrë të rreme drejtorin e shkollës se e goditi për shkak të hixhabit

Franca padit nxënësen që akuzoi në mënyrë të rreme drejtorin e shkollës se e goditi për shkak të hixhabit

Evropa
Shoferi i autobusit të shkollës rrah brutalisht nxënësin e klasës së 7-të në Missouri – publikohen pamjet rrëqethëse

Shoferi i autobusit të shkollës rrah brutalisht nxënësin e klasës së 7-të në Missouri – publikohen pamjet rrëqethëse

Amerika
Nxënësi i një shkolle të mesme në Gjermani sulmoi me thikë bashkëmoshatarët, pesë prej tyre u lënduan – policia arreston sulmuesin

Nxënësi i një shkolle të mesme në Gjermani sulmoi me thikë bashkëmoshatarët, pesë prej tyre u lënduan – policia arreston sulmuesin

Evropa
Një nxënëse 18-vjeçe në Gjermani vritet nga një bashkëmoshatar, arrestohet pas dy orësh ndjekje

Një nxënëse 18-vjeçe në Gjermani vritet nga një bashkëmoshatar, arrestohet pas dy orësh ndjekje

Evropa
Nxënësja rrahu brutalisht mësuesen në Amerikë, e shtriu për tokë dhe e sulmoi me boksa e shkelma

Nxënësja rrahu brutalisht mësuesen në Amerikë, e shtriu për tokë dhe e sulmoi me boksa e shkelma

Amerika
Dhjetë vendet ku keni më shumë gjasa të prekeni nga gripi

Dhjetë vendet ku keni më shumë gjasa të prekeni nga gripi

Këshilla mjekësore
Shembet një pjesë e shkollës në Rumani, nxënësit mbesin të ngujuar nën rrënoja – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve

Shembet një pjesë e shkollës në Rumani, nxënësit mbesin të ngujuar nën rrënoja – ekipet e shpëtimit në kërkim të mbijetuarve

Rumania
Nxënësja 14-vjeçe futet me pushkë në një shkollë në Rusi, vret një bashkëmoshatare dhe plagosë pesë tjerë – në fund kryen vetëvrasje

Nxënësja 14-vjeçe futet me pushkë në një shkollë në Rusi, vret një bashkëmoshatare dhe plagosë pesë tjerë – në fund kryen vetëvrasje

Evropa
Pse pyetja ‘Si kalove sot në shkollë?’ nuk është e duhura për fëmijët? Ja ç’duhet të thoni

Pse pyetja ‘Si kalove sot në shkollë?’ nuk është e duhura për fëmijët? Ja ç’duhet të thoni

Prindër dhe fëmijë
A duhet të ndalohet përdorimi i telefonave celularë në shkolla? Një në katër vende ka marrë tashmë një vendim për këtë!

A duhet të ndalohet përdorimi i telefonave celularë në shkolla? Një në katër vende ka marrë tashmë një vendim për këtë!

Nga Bota
Të shtëna armësh në një shkollë në Gjermani, plagoset një nxënës – policia arreston sulmuesin

Të shtëna armësh në një shkollë në Gjermani, plagoset një nxënës – policia arreston sulmuesin

Evropa
Situatë kaotike në Hamburg, nxënësit e armatosur u futën në shkollë dhe kërcënuan me armë arsimtarin – forca të shumta rrethojnë objektin

Situatë kaotike në Hamburg, nxënësit e armatosur u futën në shkollë dhe kërcënuan me armë arsimtarin – forca të shumta rrethojnë objektin

Evropa
Nxënësi brazilian u fut me revole në shkollë, filloi të shtie mbi nxënësit – e qëlloi me plumb në kokë një vajzë

Nxënësi brazilian u fut me revole në shkollë, filloi të shtie mbi nxënësit – e qëlloi me plumb në kokë një vajzë

Amerika Latine
Asgjë nga premtimi për hapjen e objektit të ri shkollor në Vizbeg

Asgjë nga premtimi për hapjen e objektit të ri shkollor në Vizbeg

Maqedonia e Veriut
A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Trend
Gjatë orës së mësimit nxënësi nxori thikën dhe ia nguli në sy arsimtarit, horror në një shkollë në Spanjë – pesë të therur

Gjatë orës së mësimit nxënësi nxori thikën dhe ia nguli në sy arsimtarit, horror në një shkollë në Spanjë – pesë të therur

Evropa
Punonjësi i shkollës në SHBA e godet me grusht në kokë 3-vjeçarin autik, e mbajti për këmbësh me kokë poshtë

Punonjësi i shkollës në SHBA e godet me grusht në kokë 3-vjeçarin autik, e mbajti për këmbësh me kokë poshtë

Amerika
Tetovë: Prindërit e nxënësve në “Kirili dhe Metodi”, të frikësuar për sigurinë e fëmijëve

Tetovë: Prindërit e nxënësve në “Kirili dhe Metodi”, të frikësuar për sigurinë e fëmijëve

Maqedonia e Veriut
Shkolla e Vizbegut edhe këtë shtator nuk hapi dyert për nxënësit

Shkolla e Vizbegut edhe këtë shtator nuk hapi dyert për nxënësit

Maqedonia e Veriut
Fëmija qan dhe thotë se nuk dëshiron të shkojë në shkollë – si ta motivoni dhe t’ia largoni frikën?

Fëmija qan dhe thotë se nuk dëshiron të shkojë në shkollë – si ta motivoni dhe t’ia largoni frikën?

Prindër dhe fëmijë
Nacionalizmi i kryetarit të Banja Lukës, e vendos mbishkrimin “Kosovë e Metohi” në një shkollë, reagon Surroi

Nacionalizmi i kryetarit të Banja Lukës, e vendos mbishkrimin “Kosovë e Metohi” në një shkollë, reagon Surroi

Politikë
Sot nis shpërndarja e librave falas në Shqipëri, Rama: Konkretizim i mbështetjes së qeverisë

Sot nis shpërndarja e librave falas në Shqipëri, Rama: Konkretizim i mbështetjes së qeverisë

Shqipëri