LAJMI I FUNDIT:

Nxënësi i një shkolle të mesme në Gjermani sulmoi me thikë bashkëmoshatarët, pesë prej tyre u lënduan – policia arreston sulmuesin

Nxënësi i një shkolle të mesme në Gjermani sulmoi me thikë bashkëmoshatarët, pesë prej tyre u lënduan – policia arreston sulmuesin

Në një shkollë të mesme në Wuppertal në pjesën perëndimore të Gjermanisë, një nxënës ka therur disa bashkëmoshatar, ku më pas ka intervenuar policia duke e arrestuar.

Policia gjermane rreth orës 10 të mëngjes kishte pranuar një telefonate se në Gjimnazin e shkollës së qytetit të lartpërmendur, një nxënës u është vërsulur me thikë bashkëmoshatarëve, duke therur pesë prej tyre, transmeton Telegrafi.

Deri më tani nuk dihet nëse ndonjëri prej të lënduarve është në rrezik për jetë. E pas shfaqjes së policisë dhe njësiteve elitare, sulmuesi është “neutralizuar” dhe dërguar në spital për shkak të disa lëndimeve të pësuara.


Organet e sigurisë janë duke kontrolluar nëse sulmuesi ka vepruar i vetëm apo kishte ndonjë ndihmës.

Sipas policisë, gjatë incidentit nuk ka patur të shtëna armësh, e disa media raportojnë se gjatë sulmit është përdorur thika. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Botë
Dy emra thuhet se kryesojnë garën për të qenë kandidatë për “zëvendës-presidentë të Harris”

Dy emra thuhet se kryesojnë garën për të qenë kandidatë për “zëvendës-presidentë të Harris”

Amerika
Piloti, i vetmi i mbijetuar - detaje dhe pamje të tjera, si dhe momenti i aksidentit të një aeroplani në një aeroport të Nepalit

Piloti, i vetmi i mbijetuar - detaje dhe pamje të tjera, si dhe momenti i aksidentit të një aeroplani në një aeroport të Nepalit

Azia
Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Humbjet e mëdha në front, zbulohet ‘bonusi rekord’ që Putini po u ofron banorëve të Moskës për të luftuar në Ukrainë

Botë
Dyshime për një

Dyshime për një "komplot në shkallë të gjerë" gjatë Lojërave Olimpike - arrestohet kuzhinieri rus në Paris

Evropa
Rrëfimi për fshatin e vogël indian – rreth 14,000 km nga Uashingtoni - që ‘e sheh Kamala Harris si të vetin’

Rrëfimi për fshatin e vogël indian – rreth 14,000 km nga Uashingtoni - që ‘e sheh Kamala Harris si të vetin’

Botë
Kalo në kategori