LAJMI I FUNDIT:

Republika e Kosovës

105 Artikuj

Gjykata Komerciale “në hall” me konkursin për gjyqtarët serbë

Gjykata Komerciale “në hall” me konkursin për gjyqtarët serbë

Drejtësi
Kosova dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta të kalimit kufitar

Kosova dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta të kalimit kufitar

Kosovë
Kosova pranohet si Republikë në kuponin e lëshuar nga një kompani në Serbi

Kosova pranohet si Republikë në kuponin e lëshuar nga një kompani në Serbi

Financa
Osmani nga Parlamenti Evropian iu drejtohet serbëve: Kosova është shtëpia juaj

Osmani nga Parlamenti Evropian iu drejtohet serbëve: Kosova është shtëpia juaj

Kosovë
Qeveria e Serbisë ndëshkon zyrtarët që në raportin zyrtar Kosovës iu referuan Republika e Kosovës

Qeveria e Serbisë ndëshkon zyrtarët që në raportin zyrtar Kosovës iu referuan Republika e Kosovës

Kosovë
Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën si Republikë

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën si Republikë

Kosovë
Osmani reagon për tensionet në Republikën e Kosovës

Osmani reagon për tensionet në Republikën e Kosovës

Maqedonia e Veriut
Thirrja e Ramës në KiE: Mësoni të përdorni emrin zyrtar “Republika e Kosovës”

Thirrja e Ramës në KiE: Mësoni të përdorni emrin zyrtar “Republika e Kosovës”

Shqipëri
Sveçla: Digjen pronat dy serbëve pasi regjistruan veturat me targa RKS

Sveçla: Digjen pronat dy serbëve pasi regjistruan veturat me targa RKS

Siguri
Kurti për BBC: Bisedimet në Bruksel s’kanë qenë të lehta, reciprociteti për targat nuk do të bëhet kundër serbëve

Kurti për BBC: Bisedimet në Bruksel s’kanë qenë të lehta, reciprociteti për targat nuk do të bëhet kundër serbëve

Politikë
Dyfishohen kërkesat për marrjen e pasaportës shqiptare, interesimi më i madh nga Kosova

Dyfishohen kërkesat për marrjen e pasaportës shqiptare, interesimi më i madh nga Kosova

Shqipëri
Kryeparlamentari grek thotë se shteti i tij do të vazhdojë qasjen konstruktive ndaj Kosovës

Kryeparlamentari grek thotë se shteti i tij do të vazhdojë qasjen konstruktive ndaj Kosovës

Kosovë
Ambasadori i Shqipërisë në Këshillin e Evropës: Do të bëj gjithçka për ta ndihmuar Kosovën të anëtarësohet

Ambasadori i Shqipërisë në Këshillin e Evropës: Do të bëj gjithçka për ta ndihmuar Kosovën të anëtarësohet

Donjeta Zeqiraj
Presidentja Osmani kërkon mbështetjen e Letonisë për anëtarësim në NATO, thotë se kërcënimet që vijnë nga Rusia janë të shumta dhe serioze

Presidentja Osmani kërkon mbështetjen e Letonisë për anëtarësim në NATO, thotë se kërcënimet që vijnë nga Rusia janë të shumta dhe serioze

Kosovë
Bugajski: Koha që Kosova të anëtarësohet në institucionet euroatlantike

Bugajski: Koha që Kosova të anëtarësohet në institucionet euroatlantike

Kosovë
Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë: Kosova është shtet i pavarur dhe më në fund po vepron si i tillë

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë: Kosova është shtet i pavarur dhe më në fund po vepron si i tillë

Kosovë
Escobar tregon kushtet e SHBA-së për të mbështetur Ballkanin e Hapur

Escobar tregon kushtet e SHBA-së për të mbështetur Ballkanin e Hapur

Kosovë
Vazhdojnë telashet e qytetarëve nga Lugina për ta marrë pasaportën e Kosovës

Vazhdojnë telashet e qytetarëve nga Lugina për ta marrë pasaportën e Kosovës

Lugina
Kriza energjetike, Edi Rama: Nëse kemi mundësi do ta ndihmojmë sërish Kosovën

Kriza energjetike, Edi Rama: Nëse kemi mundësi do ta ndihmojmë sërish Kosovën

Shqipëri
Ish-presidentja Jahjaga tregon mësimin që nxori gjatë mandatit të saj: Qeverisë t’i japim kohë, është lehtë të japësh ide kur nuk ke përgjegjësi kushtetuese

Ish-presidentja Jahjaga tregon mësimin që nxori gjatë mandatit të saj: Qeverisë t’i japim kohë, është lehtë të japësh ide kur nuk ke përgjegjësi kushtetuese

Xhejlane Kaçiu
Osmani dekreton Ligjin për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022

Osmani dekreton Ligjin për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022

Kosovë
Ambasada e Kosovës në Bruksel: Për të marr shërbime konsullore, qytetarët duhet të paraqesin dëshmi vaksinimi ose testet kundër COVID-19

Ambasada e Kosovës në Bruksel: Për të marr shërbime konsullore, qytetarët duhet të paraqesin dëshmi vaksinimi ose testet kundër COVID-19

Politikë
Të gjitha reagimet pas vendimit të SHBA-së për sanksionet amerikane ndaj Veselinoviqit dhe grupit të tij

Të gjitha reagimet pas vendimit të SHBA-së për sanksionet amerikane ndaj Veselinoviqit dhe grupit të tij

Kosovë
Osmani kërkoi nga Meta që Shqipëria të jetë zë i fuqishëm i Kosovës

Osmani kërkoi nga Meta që Shqipëria të jetë zë i fuqishëm i Kosovës

Kosovë