LAJMI I FUNDIT:

Qentë

218 Artikuj

Mungesa e borës bën që të anulohet një nga garat e famshme të qenve me sajë në Shtetet e Bashkuara

Mungesa e borës bën që të anulohet një nga garat e famshme të qenve me sajë në Shtetet e Bashkuara

Interesante
Një burrë gjeti vdekjen pasi u sulmua nga 13 pitbullë – teksa po i ushqente në kopshtin e shtëpisë së tij në Kaliforni

Një burrë gjeti vdekjen pasi u sulmua nga 13 pitbullë – teksa po i ushqente në kopshtin e shtëpisë së tij në Kaliforni

Amerika
Cilët persona i duan macet dhe cilët i duan qentë?

Cilët persona i duan macet dhe cilët i duan qentë?

Kërshëri
Gruaja do t’ua lë pasurinë milionëshe kafshëve të saj: Fëmijët nuk më qëndruan afër

Gruaja do t’ua lë pasurinë milionëshe kafshëve të saj: Fëmijët nuk më qëndruan afër

Interesante
Qentë megjithatë nuk janë kafshët më të mençura në botë

Qentë megjithatë nuk janë kafshët më të mençura në botë

A e dini se...
Kujdesi ndaj qenve të moshuar

Kujdesi ndaj qenve të moshuar

Këshilla për kafshët
Sipas shkencëtarëve, qentë ndryshojnë ngjyrën e syve gjatë zbutjes së tyre

Sipas shkencëtarëve, qentë ndryshojnë ngjyrën e syve gjatë zbutjes së tyre

Fun Lajme
Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Evropa
Shtatzënia tek qentë

Shtatzënia tek qentë

Këshilla për kafshët
Akita është nga racat më të njohura të qenve, por nuk preferohet për pronarët fillestarë

Akita është nga racat më të njohura të qenve, por nuk preferohet për pronarët fillestarë

Libri i madh i kafshëve
Një sëmundje misterioze e frymëmarrjes po përhapet te qentë në SHBA, veterinerët të habitur – ja çfarë mund të bëjnë pronarët

Një sëmundje misterioze e frymëmarrjes po përhapet te qentë në SHBA, veterinerët të habitur – ja çfarë mund të bëjnë pronarët

Amerika
Tri racat më të lezetshme të qenve: Është një racë që as urrejtësi më i madh nuk mund t’i rezistojë

Tri racat më të lezetshme të qenve: Është një racë që as urrejtësi më i madh nuk mund t’i rezistojë

Kërshëri
A është humbja e dhëmbëve te qentë një proces i natyrshëm?

A është humbja e dhëmbëve te qentë një proces i natyrshëm?

Kujdesi për kafshët
Çfarë ngjyrash shohin qentë, sipas ekspertëve

Çfarë ngjyrash shohin qentë, sipas ekspertëve

Kërshëri
Paralajmërim i ri nga veterinerët për një sëmundje vdekjeprurëse te qentë: Këto janë katër shenja tipike të infeksionit

Paralajmërim i ri nga veterinerët për një sëmundje vdekjeprurëse te qentë: Këto janë katër shenja tipike të infeksionit

Kujdesi për kafshët
Edhe kur janë duke fjetur, kafshët tona na dëgjojnë dhe dallojnë atë që themi

Edhe kur janë duke fjetur, kafshët tona na dëgjojnë dhe dallojnë atë që themi

Kërshëri
Përse qentë dëshirojnë të vrapojnë nëpër shtëpi?

Përse qentë dëshirojnë të vrapojnë nëpër shtëpi?

Kërshëri
Përse qentë më shumë i nuhasin femrat gjatë menstruacioneve

Përse qentë më shumë i nuhasin femrat gjatë menstruacioneve

Këshilla dhe arsye
Cilat janë racat e rrezikshme të qenve që ndalohen në Evropë?

Cilat janë racat e rrezikshme të qenve që ndalohen në Evropë?

Kërshëri
Punonjësit e kompanisë duartrokitën qentë e tyre, shikoni reagimet e tyre

Punonjësit e kompanisë duartrokitën qentë e tyre, shikoni reagimet e tyre

Fun Lajme
Qeni juaj nuk dëshiron të përkëdhelet në këto pjesë të trupit

Qeni juaj nuk dëshiron të përkëdhelet në këto pjesë të trupit

A e dini se...
Barnat e ‘rëndomta shtëpiake’ për qenin tuaj

Barnat e ‘rëndomta shtëpiake’ për qenin tuaj

Kujdesi për kafshët
Ja si i ushtrojnë marinsat e SHBA-së qentë ushtarak

Ja si i ushtrojnë marinsat e SHBA-së qentë ushtarak

Kërshëri
A e kanë qentë vetëdijen për kohën?

A e kanë qentë vetëdijen për kohën?

Kërshëri