LAJMI I FUNDIT:

Pele

183 Artikuj

“Përpara Peles, futbolli ishte vetëm një sport”, Neymar i bën nderime emocionale legjendës braziliane

“Përpara Peles, futbolli ishte vetëm një sport”, Neymar i bën nderime emocionale legjendës braziliane

Ndërkombëtare
Kush ishte Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pele – ai konsiderohej ‘mbret’ i futbollit

Kush ishte Edson Arantes do Nascimento, i njohur si Pele – ai konsiderohej ‘mbret’ i futbollit

Ndërkombëtare
Pele dhe futbolli: Të gjitha rekordet e brazilianit, titujt dhe trofetë individualë

Pele dhe futbolli: Të gjitha rekordet e brazilianit, titujt dhe trofetë individualë

Ndërkombëtare
Messi pas vdekjes së Peles: U prehsh në paqe

Messi pas vdekjes së Peles: U prehsh në paqe

Ndërkombëtare
Ronaldo e quan mbret Pelen: Një frymëzim për kaq shumë miliona njerëz, nuk do të harrohet kurrë

Ronaldo e quan mbret Pelen: Një frymëzim për kaq shumë miliona njerëz, nuk do të harrohet kurrë

Ndërkombëtare
Mesazhi i fundit i Peles ishte për Kylian Mbappen

Mesazhi i fundit i Peles ishte për Kylian Mbappen

Ndërkombëtare
Ka ndërruar jetë legjendari Pele, një nga futbollistët më të mëdhenj në histori

Ka ndërruar jetë legjendari Pele, një nga futbollistët më të mëdhenj në histori

Ndërkombëtare
“Këto momente janë të vështira për t’u shpjeguar”, vajza e Peles lëshon një deklaratë për shëndetin e legjendës braziliane

“Këto momente janë të vështira për t’u shpjeguar”, vajza e Peles lëshon një deklaratë për shëndetin e legjendës braziliane

Ndërkombëtare
I shtrirë në spital në gjendje të rëndë – Romario i dërgon mesazh Peles

I shtrirë në spital në gjendje të rëndë – Romario i dërgon mesazh Peles

Ndërkombëtare
Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Mund mos ta ketë fituar Kupën e Botës, por Ronaldo e lë shumë mbrapa Messin me gola për klubin dhe vendin

Përfaqësueset
Vajza e Peles jep një përditësim zemërthyes për gjendjen e legjendës së futbollit

Vajza e Peles jep një përditësim zemërthyes për gjendjen e legjendës së futbollit

Përfaqësueset
France Football nuk e lejon Lionel Messin të krenohet me fitimin e Topave të Artë

France Football nuk e lejon Lionel Messin të krenohet me fitimin e Topave të Artë

Përfaqësueset
Vajza e Peles shkruan një postim emocionues nga shtrati i spitalit

Vajza e Peles shkruan një postim emocionues nga shtrati i spitalit

Ndërkombëtare
Nuk ka festa të fundvitit për familjen e Peles, do të qëndrojnë në spital me legjendën

Nuk ka festa të fundvitit për familjen e Peles, do të qëndrojnë në spital me legjendën

Ndërkombëtare
Messi ende nuk është më i miri i të gjitha kohërave – legjendat që janë para tij

Messi ende nuk është më i miri i të gjitha kohërave – legjendat që janë para tij

Driton Gajraku
Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Ndërkombëtare
Pele me një mesazh emocionues në drejtim të Argjentinës dhe Messit: E fitoi botërorin e parë ashtu siç e meritoi, Diego tani po buzëqesh 

Pele me një mesazh emocionues në drejtim të Argjentinës dhe Messit: E fitoi botërorin e parë ashtu siç e meritoi, Diego tani po buzëqesh 

Ndërkombëtare
A është Lionel Messi lojtari më i mirë në historinë e futbollit?

A është Lionel Messi lojtari më i mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Zbulohet plani i Brazilit për të ndryshuar tre nga pesë yjet në fanellë dhe t’i zëvendësojë me zemra – në shenjë nderimi për legjendën Pele

Zbulohet plani i Brazilit për të ndryshuar tre nga pesë yjet në fanellë dhe t’i zëvendësojë me zemra – në shenjë nderimi për legjendën Pele

Përfaqësueset
Pele me mesazh emocionues për Neymarin, pasi ylli brazilian barazoi rekordin e legjendës

Pele me mesazh emocionues për Neymarin, pasi ylli brazilian barazoi rekordin e legjendës

Përfaqësueset
Pele kontakton me Mbappe nga spitali: Miku im, do të jem i lumtur nëse thyen një tjetër nga rekordet e mia

Pele kontakton me Mbappe nga spitali: Miku im, do të jem i lumtur nëse thyen një tjetër nga rekordet e mia

Përfaqësueset
Mjekët thonë se gjendja shëndetësore e Peles po përmirësohet

Mjekët thonë se gjendja shëndetësore e Peles po përmirësohet

Ndërkombëtare
U raportua se Pele është në fund të jetës, vjen reagimi emocionues nga familjarët e legjendës braziliane

U raportua se Pele është në fund të jetës, vjen reagimi emocionues nga familjarët e legjendës braziliane

Ndërkombëtare
Mbappe thyen rekordin e Peles për më së shumti gola para moshës 24 vjeçare

Mbappe thyen rekordin e Peles për më së shumti gola para moshës 24 vjeçare

Përfaqësueset