LAJMI I FUNDIT:

U pa duke bërë ‘selfie’ në varrimin e Peles, Infantino tenton të sqarojë situatën

U pa duke bërë ‘selfie’ në varrimin e Peles, Infantino tenton të sqarojë situatën

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino shkaktoi skandal pasi u xhirua duke buzëqeshur dhe duke bërë një foto selfie me një tifoz pranë arkivolit të hapur të Peles, pas së cilës ai shkoi në Instagram për të shpjeguar këtë gjë.

Reklama

I pari i futbollit bëri një gjë të pa menduar mirë, ndoshta pa e ditur se dikush mund të kapte momentin teksa pozonte me një fans të buzëqeshur pranë arkivolit të Peles, e ku pasuar shumë kritika pas kësaj drejt tij.

“Më ka nderuar fakti që ish-shokët e skuadrës dhe familjarët e Peles donin një foto së bashku. Unë menjëherë rashë dakord. Ish-shoku i skuadrës së Peles më kërkoi të bëja një selfie, pasi ai nuk dinte si ta bënte këtë. Meqenëse doja vetëm të ndihmoja, mora telefonin në dorë dhe bëra një foto”, ka shkruar presidenti i FIFA-s në Instagram dhe ka shtuar:

“Shpresoj që ata që botuan apo thanë gjëra pa dije të kenë nderin dhe guximin të pranojnë se kanë gabuar dhe të korrigjojnë atë që kanë thënë”, përfundoi Infantino.

Pele u varros dje në një ceremonie private./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori