LAJMI I FUNDIT:

Pele

183 Artikuj

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Ancelotti e krahason Vinicius Jr me Maradonën dhe Pelen

Ancelotti e krahason Vinicius Jr me Maradonën dhe Pelen

La Liga
James Rodriguez akuzohet për mosrespektimin e Wayne Rooneyt jo një herë, por dy herë në TikTok

James Rodriguez akuzohet për mosrespektimin e Wayne Rooneyt jo një herë, por dy herë në TikTok

Ndërkombëtare
Legjenda e Brazilit, Pele donte që Lionel Messi të fitonte Kupën e Botës “Katar 2022”

Legjenda e Brazilit, Pele donte që Lionel Messi të fitonte Kupën e Botës “Katar 2022”

Ndërkombëtare
Shteti i parë pranon propozimin e Infantinos për të emëruar një stadium me emrin e legjendës braziliane Pele

Shteti i parë pranon propozimin e Infantinos për të emëruar një stadium me emrin e legjendës braziliane Pele

Ndërkombëtare
Momentet që përjetësuan Pelen: Magjia e driblimit dhe golat e tij më të mirë

Momentet që përjetësuan Pelen: Magjia e driblimit dhe golat e tij më të mirë

Shkumbin Pireva
Sozia e Peles u shfaq në funeral dhe bëri bujë të madhe, gazetarët e rrethuan menjëherë

Sozia e Peles u shfaq në funeral dhe bëri bujë të madhe, gazetarët e rrethuan menjëherë

Ndërkombëtare
U pa duke bërë ‘selfie’ në varrimin e Peles, Infantino tenton të sqarojë situatën

U pa duke bërë ‘selfie’ në varrimin e Peles, Infantino tenton të sqarojë situatën

Ndërkombëtare
Peles i jepet lamtumira e fundit, ai do të prehet në varrezat më të larta në botë

Peles i jepet lamtumira e fundit, ai do të prehet në varrezat më të larta në botë

Ndërkombëtare
Nga Pele te Gento dhe Raiola – sportistët dhe njerëzit e sportit që vdiqën në vitin 2022

Nga Pele te Gento dhe Raiola – sportistët dhe njerëzit e sportit që vdiqën në vitin 2022

Shkumbin Pireva
Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Cristiano Ronaldo dhe yjet e tjerë që përfunduan karrierën e tyre në ekipe më pak të njohura

Ndërkombëtare
Pele dhe Maradona bënin shaka se kush ishte më i miri

Pele dhe Maradona bënin shaka se kush ishte më i miri

Ndërkombëtare
Dita kur Pele ndali luftën: Është një nga krenarit më të mëdha

Dita kur Pele ndali luftën: Është një nga krenarit më të mëdha

Ndërkombëtare
Santos pensionon përkohësisht numrin 10 që mbante legjenda Pele

Santos pensionon përkohësisht numrin 10 që mbante legjenda Pele

Ndërkombëtare
Pele u pagua 120,000 dollarë për të lidhur këpucët para ndeshjes për shkak të një grindjeje mes vëllezërve që zotëronin Puman dhe Adidasin

Pele u pagua 120,000 dollarë për të lidhur këpucët para ndeshjes për shkak të një grindjeje mes vëllezërve që zotëronin Puman dhe Adidasin

Përfaqësueset
Serie A do të mbajë një minutë heshtje për Pelen

Serie A do të mbajë një minutë heshtje për Pelen

Serie A
Mësohet arsyeja pse Pele nuk luajti kurrë për një klub evropian, Real Madridi e donte atë gjatë kulmit të karrierës

Mësohet arsyeja pse Pele nuk luajti kurrë për një klub evropian, Real Madridi e donte atë gjatë kulmit të karrierës

Ndërkombëtare
Konsiderohej si pasuri Kombëtare, Brazili shpall tre ditë zie për vdekjen e Peles

Konsiderohej si pasuri Kombëtare, Brazili shpall tre ditë zie për vdekjen e Peles

Ndërkombëtare
Peles nuk i pëlqente pseudonimi i tij dhe donte të njihej me emrin e tij të vërtetë

Peles nuk i pëlqente pseudonimi i tij dhe donte të njihej me emrin e tij të vërtetë

Ndërkombëtare
Historia e pabesueshme e Peles dhe Stallones: ​​Braziliani i theu gishtin aktorit

Historia e pabesueshme e Peles dhe Stallones: ​​Braziliani i theu gishtin aktorit

Ndërkombëtare
Arsyeja e vërtetë pse Pele nuk iu bashkua Interit edhe pse kishte nënshkruar kontratë

Arsyeja e vërtetë pse Pele nuk iu bashkua Interit edhe pse kishte nënshkruar kontratë

Serie A
Pele dhe Muhammad Ali: Dita kur dy ‘më të mëdhenjtë’ shprehën admirim për njëri-tjetrin

Pele dhe Muhammad Ali: Dita kur dy ‘më të mëdhenjtë’ shprehën admirim për njëri-tjetrin

Ndërkombëtare
Mike Tyson ka kujtime të bukura nga takimi i tij me Pelen

Mike Tyson ka kujtime të bukura nga takimi i tij me Pelen

Ndërkombëtare
Edhe Maradona mendonte se Pele ishte futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

Edhe Maradona mendonte se Pele ishte futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare