LAJMI I FUNDIT:

Gianni Infantino

176 Artikuj

FIFA konfirmoi revolucionin e VAR-it, po prezantohet opsioni i përdorur në tenis

FIFA konfirmoi revolucionin e VAR-it, po prezantohet opsioni i përdorur në tenis

Ndërkombëtare
“Shumë para po zhduken nga futbolli faji i tyre” – Infantino i hap luftë menaxherëve dhe ndërmjetësve në futboll

“Shumë para po zhduken nga futbolli faji i tyre” – Infantino i hap luftë menaxherëve dhe ndërmjetësve në futboll

Ndërkombëtare
Deklarata e presidentit të FIFA-s për dhunën e shkaktuar në ndeshjen Trabzonspor – Fenerbahce

Deklarata e presidentit të FIFA-s për dhunën e shkaktuar në ndeshjen Trabzonspor – Fenerbahce

Ligat tjera
FIFA shpall një kompeticion të ri të rëndësishëm – por shumë tifozë as që e dinë se ekziston

FIFA shpall një kompeticion të ri të rëndësishëm – por shumë tifozë as që e dinë se ekziston

Përfaqësueset
Presidenti i FIFA-s, Infantino i thotë ‘jo’ kartonit blu

Presidenti i FIFA-s, Infantino i thotë ‘jo’ kartonit blu

Ndërkombëtare
“Të njëjtat probleme dhe pa zgjidhje” – Bota e futbollit mbështet Maignan pas abuzimeve raciste

“Të njëjtat probleme dhe pa zgjidhje” – Bota e futbollit mbështet Maignan pas abuzimeve raciste

Serie A
Koret raciste në drejtim të Maignan, bëjnë që FIFA të reagojë – institucioni më i lartë i futbollit propozon ndryshimin e rregullave

Koret raciste në drejtim të Maignan, bëjnë që FIFA të reagojë – institucioni më i lartë i futbollit propozon ndryshimin e rregullave

Ndërkombëtare
Presidenti i FIFA-s dhe ai i UEFA-s urojnë FFK-në për të arriturat e futbollit kosovar

Presidenti i FIFA-s dhe ai i UEFA-s urojnë FFK-në për të arriturat e futbollit kosovar

Përfaqësuesja e Kosovës
Reagim zyrtar nga FIFA për skandalin në futbollin turk, aty ku u grushtua gjyqtari Meler

Reagim zyrtar nga FIFA për skandalin në futbollin turk, aty ku u grushtua gjyqtari Meler

Ligat tjera
“Dua që ai të luajë edhe kur t’i ketë 47 vjet” – Infantino pret që Messi të jetë në aksion edhe në Kupën e Botës 2034

“Dua që ai të luajë edhe kur t’i ketë 47 vjet” – Infantino pret që Messi të jetë në aksion edhe në Kupën e Botës 2034

Përfaqësueset
Arabia Saudite konfirmon që do të konkurrojë për të organizuar Kupën e Botës 2034

Arabia Saudite konfirmon që do të konkurrojë për të organizuar Kupën e Botës 2034

Ndërkombëtare
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
FIFA konsideron heqjen e ndalimit të përgjithshëm të Rusisë

FIFA konsideron heqjen e ndalimit të përgjithshëm të Rusisë

Përfaqësueset
Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino, kujton vizitën e tij në Kosovë të para një viti

Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino, kujton vizitën e tij në Kosovë të para një viti

Përfaqësuesja e Kosovës
Agim Ademi thotë se Gianni Infantino u interesua për ngjarjet e fundit që ndodhën në veri të vendit, bashkëpunimi FFK-FIFA vazhdon

Agim Ademi thotë se Gianni Infantino u interesua për ngjarjet e fundit që ndodhën në veri të vendit, bashkëpunimi FFK-FIFA vazhdon

Përfaqësuesja e Kosovës
Lojtarja e Anglisë e la në situatë të sikletshme presidentin e FIFA-s derisa po merrte medaljen e nënkampiones

Lojtarja e Anglisë e la në situatë të sikletshme presidentin e FIFA-s derisa po merrte medaljen e nënkampiones

Ndërkombëtare
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Infantino me një telegram urimi uron Ballkanin për titullin e kampionit

Superliga