LAJMI I FUNDIT:

Mark Zuckerberg

373 Artikuj

Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Mark Zuckerberg ka zbuluar detaje rreth projektit të tij të fundit

Interesante
Musk, Zuckerberg,…: Kjo është lista e më të pasurve në botë që e rritën pasurinë gjatë vitit 2023

Musk, Zuckerberg,…: Kjo është lista e më të pasurve në botë që e rritën pasurinë gjatë vitit 2023

Botë
Mark Zuckerberg po ndërton një kompleks në Hawaii “si strehë për ditën e apokalipsit” – zbulohen disa detaje

Mark Zuckerberg po ndërton një kompleks në Hawaii “si strehë për ditën e apokalipsit” – zbulohen disa detaje

Kuriozitete
Musk i ofron Zuckerbergut 1 miliard dollarë për ta ndryshuar emrin e Facebook në “Faceboob”

Musk i ofron Zuckerbergut 1 miliard dollarë për ta ndryshuar emrin e Facebook në “Faceboob”

Lajme Teknologji
Threads ka afro 100 milionë përdorues aktiv në muaj

Threads ka afro 100 milionë përdorues aktiv në muaj

Media Sociale
BE-ja i jep Meta-s 24 orë për të ‘marrë masa’ për videot e Hamasit

BE-ja i jep Meta-s 24 orë për të ‘marrë masa’ për videot e Hamasit

Media Sociale
Metaverse është e vërtetë: Teknologjia fotorealiste ‘e pabesueshme’ e Zuckergberg e mahnit X-in

Metaverse është e vërtetë: Teknologjia fotorealiste ‘e pabesueshme’ e Zuckergberg e mahnit X-in

Lajme Teknologji
Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Meta prezanton produkte të reja me Inteligjencë Artificiale përfshirë asistenin Meta AI, me të cilin mund të ndërveproni me të sikurse me një person

Lajme Teknologji
Publikohet renditja e 50 hebrenjve më me ndikim për vitin 2023: Prigozhin gjendet në listë, por jo edhe Zelensky

Publikohet renditja e 50 hebrenjve më me ndikim për vitin 2023: Prigozhin gjendet në listë, por jo edhe Zelensky

Azia
Krahas Muskut dhe Zuckerbegut, Ylli Bajraktari i pranishëm në takimin e senatorëve amerikanë për rregullimin e Inteligjencës Artificiale

Krahas Muskut dhe Zuckerbegut, Ylli Bajraktari i pranishëm në takimin e senatorëve amerikanë për rregullimin e Inteligjencës Artificiale

Lajme Teknologji
Titanët e teknologjisë mbajtën një takim në kongresin amerikan lidhur me Inteligjencën Artificiale

Titanët e teknologjisë mbajtën një takim në kongresin amerikan lidhur me Inteligjencën Artificiale

Lajme Teknologji
Kongresi amerikan do të mbajë seanca dëgjimore të reja mbi inteligjencën artificiale ndërsa punon për të krijuar masa mbrojtëse

Kongresi amerikan do të mbajë seanca dëgjimore të reja mbi inteligjencën artificiale ndërsa punon për të krijuar masa mbrojtëse

Lajme Teknologji
Konfirmohet ballafaqimi në ‘kafaz’ mes Elon Muskut dhe Mark Zuckerbergut

Konfirmohet ballafaqimi në ‘kafaz’ mes Elon Muskut dhe Mark Zuckerbergut

Nga Bota
WhatsApp po vjen me një veçori të re

WhatsApp po vjen me një veçori të re

Lajme Teknologji
Zuckerberg thotë se Musk “nuk është serioz” – pas kërkesës së këtij të fundit, para një lufte të paralajmëruar ndërmjet tyre

Zuckerberg thotë se Musk “nuk është serioz” – pas kërkesës së këtij të fundit, para një lufte të paralajmëruar ndërmjet tyre

Nga Bota
Mark Zuckerberg vjen me një tjetër deklaratë rreth “luftës në kafaz” me Elon Musk

Mark Zuckerberg vjen me një tjetër deklaratë rreth “luftës në kafaz” me Elon Musk

Nga Bota
Lufta ndërmjet Elon Musk dhe Mark Zuckerberg ‘në kafaz’ pritet të zhvillohet në një ‘lokacion epik’ në Itali

Lufta ndërmjet Elon Musk dhe Mark Zuckerberg ‘në kafaz’ pritet të zhvillohet në një ‘lokacion epik’ në Itali

Nga Bota
Elon Musk zbulon se mund të ketë nevojë për një operacion kirurgjikal përpara se të luftojë me Mark Zuckerberg

Elon Musk zbulon se mund të ketë nevojë për një operacion kirurgjikal përpara se të luftojë me Mark Zuckerberg

Nga Bota
Mark Zuckerberg thotë se është gati të ndeshet me Elon Musk ‘sot’ – jep përgjigje ndaj propozimit të rivalit të tij se lufta do të transmetohej drejtpërdrejt në X

Mark Zuckerberg thotë se është gati të ndeshet me Elon Musk ‘sot’ – jep përgjigje ndaj propozimit të rivalit të tij se lufta do të transmetohej drejtpërdrejt në X

Nga Bota
Dyluftimi mes dy “titanëve të teknologjisë” po vjen, Musk thotë se dueli i tij me Zuckerbergun do të transmetohet në “X”

Dyluftimi mes dy “titanëve të teknologjisë” po vjen, Musk thotë se dueli i tij me Zuckerbergun do të transmetohet në “X”

Lajme Teknologji
Javë dramatike për dy “titanët e teknologjisë”, Elon Musk dhe Mark Zuckerberg

Javë dramatike për dy “titanët e teknologjisë”, Elon Musk dhe Mark Zuckerberg

Lajme Teknologji
Si e ‘varrosi’ Elon Musk perandorinë Twitter dhe hapi derën për rikthimin e madh të Zuckerbergut

Si e ‘varrosi’ Elon Musk perandorinë Twitter dhe hapi derën për rikthimin e madh të Zuckerbergut

Media Sociale
Mark Zuckerberg thotë se shifra e përdoruesve të Threads ka rënë me mbi 50 për qind

Mark Zuckerberg thotë se shifra e përdoruesve të Threads ka rënë me mbi 50 për qind

Media Sociale
Zuckerberg: Miliona njerëz e përdorin Threads çdo ditë

Zuckerberg: Miliona njerëz e përdorin Threads çdo ditë

Lajme Teknologji


mob5