LAJMI I FUNDIT:

Limoni

269 Artikuj

Një truk i thjeshtë me limon mund të ndihmojë gjatë sulmeve të panikut

Një truk i thjeshtë me limon mund të ndihmojë gjatë sulmeve të panikut

Psikologji
Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Provoni reduktimin e njollave të diellit në lëkurë me përbërës natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ndalni migrenën brenda pak sekondave me këtë përbërës 100 për qind natyral

Ndalni migrenën brenda pak sekondave me këtë përbërës 100 për qind natyral

Mjekësi alternative
Ka vënë vetëm lëng limoni në kofshë: S’ka më arsyetime, hiqni qafe përgjithmonë edhe ju striat!

Ka vënë vetëm lëng limoni në kofshë: S’ka më arsyetime, hiqni qafe përgjithmonë edhe ju striat!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pesë mënyra si ta përdorni limonin në rutinën tuaj të bukurisë

Pesë mënyra si ta përdorni limonin në rutinën tuaj të bukurisë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pije nga majdanozi dhe limoni: Përshpejtoni metabolizmin dhe humbni disa kilogramë

Pije nga majdanozi dhe limoni: Përshpejtoni metabolizmin dhe humbni disa kilogramë

Pije dhe Kokteje
Si ta zvogëloni kolesterolin?

Si ta zvogëloni kolesterolin?

Mjekësi alternative
Katër mënyra për të qëndruar më të hidratuar

Katër mënyra për të qëndruar më të hidratuar

Lifestyle
Si duhet vepruar për të lehtësuar problemet me mundimin gjatë udhëtimit

Si duhet vepruar për të lehtësuar problemet me mundimin gjatë udhëtimit

Këshilla mjekësore
Mos pini ilaçe kundër dhimbjeve: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë

Mos pini ilaçe kundër dhimbjeve: Limoni dhe kafja mund t’ju ndihmojnë

Mjekësi alternative
“Ilaçi” që heq dhjamin në vithe dhe bel për vetëm katër ditë

“Ilaçi” që heq dhjamin në vithe dhe bel për vetëm katër ditë

Dietë
Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!

Tendos lëkurën më mirë se botoksi: Maska prej tre përbërësve heq 10 vjet nga fytyra!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si t’i zbardhni rrobat në mënyrë natyrale? Ju duhet vetëm një artikull ushqimor

Si t’i zbardhni rrobat në mënyrë natyrale? Ju duhet vetëm një artikull ushqimor

Bëje vet
Hiti i ri veror: A do ta provonit picën me limon?

Hiti i ri veror: A do ta provonit picën me limon?

Pica
Truk mahnitës: Si ta pastroni mikrovalën me një limon të vetëm

Truk mahnitës: Si ta pastroni mikrovalën me një limon të vetëm

Këshilla dhe ide
Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Nuk do të shihni më miza të bezdisshme: Hiqni qafe duke përdorur vetëm një artikull ushqimor që e përdorni çdo ditë

Bëje vet
Kombinimi i kafesë dhe limonit një trend i ri në procesin e humbjes së peshës: Cilat janë përfitimet e vërteta?

Kombinimi i kafesë dhe limonit një trend i ri në procesin e humbjes së peshës: Cilat janë përfitimet e vërteta?

Nutricion
Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin në fyt?

Është me rëndësi ta dini: Si t’ia bëni nëse halat e peshkut ju ngelin në fyt?

Të tjera
Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Kafjalli që i bën mrekulli organizmit: Bëni qull tërshëre me kivi, banane dhe limon!

Nga duart tua
Limoni më i shtrenjtë në botë që kushton 87 euro për kilogram, tashmë po kultivohet edhe në Shqipëri

Limoni më i shtrenjtë në botë që kushton 87 euro për kilogram, tashmë po kultivohet edhe në Shqipëri

Shqipëri
Kurrë mos hidhni lëvoret e limonit: Ilaçi nga natyra eliminon dhembjet për dy orë!

Kurrë mos hidhni lëvoret e limonit: Ilaçi nga natyra eliminon dhembjet për dy orë!

Të njohim produktet
Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave

Përzieni mjaltin, limonin dhe kanellën për t’i humbur disa kilogramë brenda jave

Dietë
Do t’ia riktheni bardhësinë dyerve dhe dritareve plastike të zverdhura në çast: Kjo është mënyra më efikase

Do t’ia riktheni bardhësinë dyerve dhe dritareve plastike të zverdhura në çast: Kjo është mënyra më efikase

Këshilla dhe ide
Këshillohet të lini një limon të prerë pranë shtratit gjatë natës

Këshillohet të lini një limon të prerë pranë shtratit gjatë natës

Trend