LAJMI I FUNDIT:

Ka vënë vetëm lëng limoni në kofshë: S’ka më arsyetime, hiqni qafe përgjithmonë edhe ju striat!

Ka vënë vetëm lëng limoni në kofshë: S’ka më arsyetime, hiqni qafe përgjithmonë edhe ju striat!

Thartira e limonit është e mirë, jo vetëm për eliminimin e striave, por edhe për eliminimin e vrajave dhe akneve

Ky artikull shtëpiak do t’ju ndihmojë të eliminoni edhe gjurmët e zgjerimit të lëkurës suaj.


E gjitha që ju nevojitet janë tupferët për heqjen e grimit dhe limoni, transmeton Telegrafi.

Veprimet:

1. Lëreni limonin një kohë në frigorifer.

2. Kur ta nxirrni, priteni përgjysmë.

3. Shtrydheni të dy gjysmat dhe lëngun e tij qiteni në një enë.

4. Njomeni fashën në atë lëng dhe përdoreni për masazh të zonës problematike me stria. Është shumë me rëndësi të bëni lëvizje rrethore, sepse në atë mënyrë më së miri do të nxisni qarkullimin e gjakut dhe depërtimin e lëngut të limonit në lëkurë.

5. Lëreni të veprojë 10-15 minuta.

6. Pastaj, lajeni me mjaft ujë të vakët.

7. Thajeni lëkurën dhe pastaj qitni kremin për lëkurë, të cilin zakonisht e përdorni.

8. Thartira e limonit është e mirë, jo vetëm për eliminimin e striave, por edhe për eliminimin e vrajave dhe akneve.

Tetë mënyra natyrale për të zbehur strijat
Lexo po ashtu Tetë mënyra natyrale për të zbehur strijat

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Pronarja e figurës tërheqëse dhe trupit pa të meta: 'Kukulla amerikane' është një parajsë për sytë

Femra
Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Femra që e admirojnë të gjithë – përjetoi ferrin dhe mezi mbijetoi, ndërsa tregon me krenari shenjat në fytyrë

Femra
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Miliona femra janë të rrezikuara nga pesë lloje të kancerit duke mos e ditur se ekzistojnë ose nuk i dinë simptomat

Femra
Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Ylli që u bë milionere 'brenda natës' vuri në pah atributet me një fustan ekspozues

Femra
Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Femra
Kalo në kategori