Pos që është ekonomike, efekti i saj është ekuivalent i botoksit të famshëm.

Maska është plotësisht natyrale, ndërsa vërtet tendos lëkurën më mirë se botoksi, transmeton Telegafi.

Përbërësit:

– 1 të bardhë të vezës
– Gjysmë luge lëng limoni
– Gjysmë luge vaj kokosi

Përgatitja:

Merrni një vezë të madhësisë mesatare dhe ndajeni të bardhët nga të verdhët e vezës.

Qiten të bardhët e vezës në një enë dhe tundeni derisa të bëhet krijohet shkumë e dendur. Pastaj shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit dhe përsëri tundeni.

Maskën qiteni në fytyrën e pastruar dhe lëreni të veprojë 10-15 minuta.

Kur të thahet maska, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë apo me çaj kamomili.

Për rezultate optimale, mjafton të përdorni këtë maskë 2 herë në javë.

Provojeni! /Telegrafi/

ff