LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Mitrovicës

290 Artikuj

Situata në veri, Hamza fton qytetarët që të mbajnë qetësinë

Situata në veri, Hamza fton qytetarët që të mbajnë qetësinë

Kosovë
Hamza takohet me kompanitë e autobusëve që protestuan para Komunës së Mitrovicës, u premton zbatim të ligjit

Hamza takohet me kompanitë e autobusëve që protestuan para Komunës së Mitrovicës, u premton zbatim të ligjit

Donjeta Zeqiraj
Autobusët bllokojnë Komunën e Mitrovicës, kërkojnë të ndalohen kombi-busët dhe taksit ilegalë

Autobusët bllokojnë Komunën e Mitrovicës, kërkojnë të ndalohen kombi-busët dhe taksit ilegalë

Kosovë
Keqtrajtoi fëmijën e saj për më shumë se një vit, arrestohet nëna nga Mitrovica

Keqtrajtoi fëmijën e saj për më shumë se një vit, arrestohet nëna nga Mitrovica

Kronika e Zezë
Tregtarët në Mitrovicë shesin në trotuare, tregu mbetet jofunksional

Tregtarët në Mitrovicë shesin në trotuare, tregu mbetet jofunksional

Komunat
Gjobitet me 400 euro një biznes në Mitrovicë pasi mashtroi konsumatorin

Gjobitet me 400 euro një biznes në Mitrovicë pasi mashtroi konsumatorin

Kosovë
Zyra e Auditorit: Komunat serbe nuk e paguajnë Tatimin mbi Pronë

Zyra e Auditorit: Komunat serbe nuk e paguajnë Tatimin mbi Pronë

Financa
Zvarritja 10 vjeçare e punimeve në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, qytetarët thonë se kjo është e papranueshme

Zvarritja 10 vjeçare e punimeve në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, qytetarët thonë se kjo është e papranueshme

Meridiana Statovci
Komuna e Mitrovicës liron hapësirën e uzurpuar nga një lokal afarist

Komuna e Mitrovicës liron hapësirën e uzurpuar nga një lokal afarist

Komunat
Bie pre e parave falso një punëtor në një pompë të derivateve në Mitrovicë

Bie pre e parave falso një punëtor në një pompë të derivateve në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Kurti kujton sulmin me eksploziv te “Tre Rrokaqejt”: Prokuroria e Policia të zbulojnë fajtorët

Kurti kujton sulmin me eksploziv te “Tre Rrokaqejt”: Prokuroria e Policia të zbulojnë fajtorët

Drejtësi
Miratohet buxheti për shtatë komunat e Kosovës

Miratohet buxheti për shtatë komunat e Kosovës

Financa
Rënia e dronit në Mitrovicë, Hamza: Nuk ka persona të lënduar

Rënia e dronit në Mitrovicë, Hamza: Nuk ka persona të lënduar

Kosovë
Nën kërcënimin e armës e rrahin dhe i grabisin para një personi në Mitrovicë

Nën kërcënimin e armës e rrahin dhe i grabisin para një personi në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Von Cramon: Nuk ka datë të saktë kur mund të përfundojë dialogu

Von Cramon: Nuk ka datë të saktë kur mund të përfundojë dialogu

Kosovë
“Zhdukja” e Arben Vitisë, Mytaher Haskukës e Agim Bahtirit pas humbjes në zgjedhje

“Zhdukja” e Arben Vitisë, Mytaher Haskukës e Agim Bahtirit pas humbjes në zgjedhje

Kosovë
Paralajmërohet ndalimi i qarkullimit të kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria për në Prishtinë

Paralajmërohet ndalimi i qarkullimit të kombi-busëve nga Mitrovica dhe Vushtrria për në Prishtinë

Komunat
Latifi në Mitrovicë bënë thirrje për vaksinim: Numri i të vaksinuarve me tri doza, jo i kënaqshëm

Latifi në Mitrovicë bënë thirrje për vaksinim: Numri i të vaksinuarve me tri doza, jo i kënaqshëm

Shëndetësi
Inspektorët komunal lirojnë hapësirat publike në qytetin e Mitrovicës

Inspektorët komunal lirojnë hapësirat publike në qytetin e Mitrovicës

Komunat
Hamza inspekton gjendjen e rrugëve në rajonin e Shalës së Bajgorës

Hamza inspekton gjendjen e rrugëve në rajonin e Shalës së Bajgorës

Kosovë
Inspektorët komunal ndalojnë punimet në ndërtimin e një objekti afarist banesor në Mitrovicë

Inspektorët komunal ndalojnë punimet në ndërtimin e një objekti afarist banesor në Mitrovicë

Komunat
Kanos policin në shtëpinë e tij, arrestohet një person në Mitrovicë

Kanos policin në shtëpinë e tij, arrestohet një person në Mitrovicë

Kronika e Zezë
​Bedri Hamza merr detyrën e kryetarit të Mitrovicës

​Bedri Hamza merr detyrën e kryetarit të Mitrovicës

Komunat
Hamza i gatshëm për koalicion me partitë e tjera në Mitrovicë

Hamza i gatshëm për koalicion me partitë e tjera në Mitrovicë

Kosovë