LAJMI I FUNDIT:

Autobusët bllokojnë Komunën e Mitrovicës, kërkojnë të ndalohen kombi-busët dhe taksit ilegalë

Autobusët bllokojnë Komunën e Mitrovicës, kërkojnë të ndalohen kombi-busët dhe taksit ilegalë

Kompanitë e autobusëve në Mitrovicë po protestojnë këtë të martë para Komunës.

Reklama

Ata po kërkojnë ndalimin e qarkullimit të kombi-busëve dhe taksive ilegalë, pasi anohen se të njëjtit po e dëmtojnë biznesin e tyre.

Në vendngjarje sipas mediave lokale ndodhet edhe Policia e Kosovës.

Telegrafi ka provuar të kontaktojë me zyrtarë të kësaj komune, por të njëjtit nuk janë përgjigjur në telefonata.

Ndryshe, pronarët e autobusëve patën paralajmëruar se do të protestojnë para Komunës së Mitrovicës për shkak të siç patën thënë, mos krijimit të kushteve për punë. /Telegrafi

Foto: Qyteti i Mitrovicës, Facebook
Foto: Qyteti i Mitrovicës, Facebook

Në trend Lajme

Më shumë
Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se

Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se "Veriu i Kosovës me kalimin e viteve është bërë toka e askujt"

Lajme
Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin

Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin "pothuajse të nënshtruar" në CNN

Lajme
Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Kreu i partisë opozitare në Serbi, Ponosh: Radoiçiq u lirua nga paraburgimi, sepse kishte marrëveshje me pushtetin

Lajme
Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Pas rastit në Banjskë, Elshani: Ka raste kur policët e dorëhequr po kërkojnë të kthehen në punë

Lajme
Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Gashi: Radoiçiqi mund të vritet nga Serbia, njëjtë sikurse Arkani

Siguri
Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Shtohen zërat në BE që kërkojnë vendosjen e sanksioneve perëndimore ndaj Serbisë, pas sulmit në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori