LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Mitrovicës

266 Artikuj

Mitrovica me më së shumti raste sociale

Mitrovica me më së shumti raste sociale

Sociale
​Mbi 9 milionë euro dëmet e vërshimeve në Mitrovicë

​Mbi 9 milionë euro dëmet e vërshimeve në Mitrovicë

Komunat
Qytetarët i raportojnë problemet në disa komuna, pas publikimit ato rregullohen

Qytetarët i raportojnë problemet në disa komuna, pas publikimit ato rregullohen

Komunat
Dëmet nga vërshimet, komunat më të prekura dalin me shifra preliminare

Dëmet nga vërshimet, komunat më të prekura dalin me shifra preliminare

Komunat
Shumë familje në Mitrovicë kanë mbetur pa kulm mbi kokë, kërkohet ndihmë edhe nga niveli qendror

Shumë familje në Mitrovicë kanë mbetur pa kulm mbi kokë, kërkohet ndihmë edhe nga niveli qendror

Elfije Boletini
KRU “Mitrovica” tregon orarin për furnizim me ujë të pijes nga cisterna

KRU “Mitrovica” tregon orarin për furnizim me ujë të pijes nga cisterna

Kosovë
Krasniqi e Hamza vizitojnë qytetarët e prekur nga vërshimet në Mitrovicë: Dëmet janë shumë të mëdha

Krasniqi e Hamza vizitojnë qytetarët e prekur nga vërshimet në Mitrovicë: Dëmet janë shumë të mëdha

Kosovë
Komuna e Mitrovicës do t’ua paguajë qiranë familjeve të prekura nga vërshimet

Komuna e Mitrovicës do t’ua paguajë qiranë familjeve të prekura nga vërshimet

Kosovë
Gjendja pas vërshimeve në Kosovë, ministri Krasniqi jep detaje nga komunat

Gjendja pas vërshimeve në Kosovë, ministri Krasniqi jep detaje nga komunat

Elfije Boletini
Zonat perëndimore të Kosovës më të prekurat nga vërshimet, Mitrovica shpall gjendje emergjente

Zonat perëndimore të Kosovës më të prekurat nga vërshimet, Mitrovica shpall gjendje emergjente

Siguri
Pas Prishtinës e Mitrovicës edhe Peja ndalon qarkullimin e trotinetëve nëpër sheshet e qytetit

Pas Prishtinës e Mitrovicës edhe Peja ndalon qarkullimin e trotinetëve nëpër sheshet e qytetit

Elfije Boletini
Bashkëjetoi me një të mitur, arrestohet burri nga Mitrovica

Bashkëjetoi me një të mitur, arrestohet burri nga Mitrovica

Kronika e Zezë
Rritet niveli i ujit në lumin Sitnica, Maxhuni: Komuna e gatshme t’iu ndihmojë qytetarëve që rrezikohen nga përmbytjet

Rritet niveli i ujit në lumin Sitnica, Maxhuni: Komuna e gatshme t’iu ndihmojë qytetarëve që rrezikohen nga përmbytjet

Kosovë
Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Vërshimet në Kosovë, situata drejt normalizimit – IHMK njofton se reshje të shiut do të ketë deri të mërkurën

Meridiana Statovci
Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Rreziku i daljes së lumenjve nga shtrati, shembje të urave dhe rrugë të përmbytura – situata aktuale pas vërshimeve në disa prej komunave të Kosovës

Jehona Hulaj
Situatë shqetësuese në Mitrovicë pas reshjeve të shiut, rritet niveli i ujit në katër lumenjtë e qytetit

Situatë shqetësuese në Mitrovicë pas reshjeve të shiut, rritet niveli i ujit në katër lumenjtë e qytetit

Jehona Hulaj
I digjet vetura me targa të Serbisë një personi në Mitrovicë

I digjet vetura me targa të Serbisë një personi në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Gjendet i vdekur një person në Mitrovicë

Gjendet i vdekur një person në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Zhduken dy femra, njëra në Gjilan kurse tjetra në Mitrovicë

Zhduken dy femra, njëra në Gjilan kurse tjetra në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Greva në arsim, këto janë shkollat në 14 komuna që nuk iu binden SBASHK-ut

Jehona Hulaj
Vendoset gur-themeli i objektit të ri të QKMF-së në Mitrovicë

Vendoset gur-themeli i objektit të ri të QKMF-së në Mitrovicë

Komunat
Pas rrëshqitjes së dheut, rruga Mitrovicë-Leposaviq vazhdon të jetë e mbyllur që nga e diela

Pas rrëshqitjes së dheut, rruga Mitrovicë-Leposaviq vazhdon të jetë e mbyllur që nga e diela

Komunat
Rrëmbehet dhe dhunohet 18 vjeçarja në Mitrovicë, policia jep detajet e ngjarjes

Rrëmbehet dhe dhunohet 18 vjeçarja në Mitrovicë, policia jep detajet e ngjarjes

Kronika e Zezë
Transportonin emigrantë përmes Mitrovicës në territorin e Serbisë, arrestohen 16 persona në Prizren

Transportonin emigrantë përmes Mitrovicës në territorin e Serbisë, arrestohen 16 persona në Prizren

Drejtësi